Mieszkanka Kartuz, Genowefa Bulczak, skończyła 102 lata!

Genowefa Bulczak urodziła się 19 stycznia 1922 roku. Urodziła pięcioro dzieci, ma 10 wnuków i 19 prawnucząt. W piątek sędziwa mieszkanka Kartuz skończyła 102 lata.
Dorota
Abramowicz
20.01.2024 / 11:21

Wyjątkowo uroczyście swoje 102. urodziny obchodziła pani Genowefa Bulczak. Jak podaje portal kartuzy.pl dostojną jubilatkę z życzeniami koszem pełnym prezentów odwiedzili burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński oraz ks. Piotr Krupiński, proboszcz parafii WNMP w Kartuzach.

Pani Genowefa przyszła na świat w Pomieczyńskiej Hucie, ale od 78 lat mieszka w Kartuzach. Jako 20-latka wyszła za mąż za Władysława Bulczaka, potem przez wiele lat zajmowała się prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci. Urodziła czterech synów (jeden, jako niemowlę zmarł w czasie wojny) i jedną córkę, ma 10 wnuków, 19 prawnuków i liczną gromadkę praprawnucząt. Jest osobą towarzyską, chętnie odwiedza rodzinę i przyjmuje gości.

CZYTAJ TEŻ: Świętowali Kamienne Gody. Recepta na 70 lat w związku? Po prostu miłość

Na Pomorzu obecnie mieszka prawie dwustu stulatków. Jak podawał w październiku ub. roku Krzysztof Cieszyński, rzecznik pomorskiego ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca świadczenia honorowe 194 stulatkom z województwa pomorskiego. Prognozuje się, że w 2035 r. liczba stuletnich Polaków sięgnie 10 tysięcy.

Pani Genowefie Bulczak życzymy kolejnych długich lat w zdrowiu i w otoczeniu bliskich, kochających ludzi.

„Ten artykuł został wsparty przez program grantowy „Media lokalne na rzecz demokracji” Journalismfund Europe”

JFE

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze