autostarda A1

Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci zapobiegli bójce pseudokibiców na autostradzie A1

Policjanci zapobiegli ustawce pseudokibiców na autostradzie A1. Sytuacja wyglądała groźnie, ale udało się ją „rozbroić”.
Ryszarda
Wojciechowska
2.05.2022 / 12:47

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku w poniedziałek, 2 maja około godz. 9:00 zapobiegli tzw. ustawce pseudokibiców. Miało to miejsce na autostradzie A1, na wysokości miejscowości Ulkowy (powiat gdański, gmina Pszczółki).

– Okazało się, że grupa mężczyzn usiłowała zatrzymać kolumnę pojazdów, którymi poruszali się kibice jadący z Trójmiasta do Warszawy na mecz piłkarski – informuje nas sierż. szab. Karol Kościuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dziś kibica trzeba za rękę przyprowadzić na stadion

Kibice Lechii Gdańsk zablokowali samochody z kibicami Arki Gdynia, jadącymi na finał Pucharu Polski. Mogło dojść do bójki. Dlatego przejazd fanów piłki nożnej musieli zabezpieczać przed chuliganami mundurowi, którzy wylegitymowali ponad 90 osób. Trwało to ponad godzinę. W związku z tym, przez ten czas występowały utrudnienia w ruchu na autostradzie A1 w kierunku Łodzi. Po godzinie ruch przywrócono.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze