Polskie rugbistki najlepsze w turnieju Costa Blanca Sevens

Reprezentacja Polski kobiet w rugby 7-osobowym wygrała turniej Costa Blanca Sevens w hiszpańskiej Villajoyosa. Kadra pań jest oparta o zawodniczki Biało-Zielonych Ladies Gdańsk. Kadra mężczyzn zajęła w tym turnieju 3. miejsce.
Polskie rugbistki były najlepsze w turnieju Costa Blanca Sevens (Fot. Reprezentacja Narodowa Rugby Kobiet/Facebook)

Kiedy kobieca siódemka wyjeżdża na międzynarodowy turniej, to coraz więcej kibiców w Polsce zadaje sobie pytanie: Czy nasze panie go wygrają? Jeszcze kilka lat temu sukcesem był sam wyjazd na takie zawody. Teraz reprezentacja Polski kobiet należy do szerokiej światowej czołówki i coraz częściej to potwierdza. W Hiszpanii nasze rugbistki były faworytkami zawodów i z tej roli świetnie się wywiązały. To może mieć duże znaczenie psychologiczne, choćby przed lipcowym turniejem mistrzostw Europy w Krakowie.

Reprezentacja Polski kobiet zwyciężyła w imprezie pokonując w eliminacjach kolejno Czechy 35:0, Andorę 44:0, Marauders (Wielka Brytania) 52:7 i Viator Costa Blanca (Hiszpania) 64:0. Następnie wygrały w ćwierćfinale z Finlandią 41:5, w półfinale Random Rockers (Wielka Brytania) 45:0, a w finale ponownie z Czechami 36:12.

Turniej w Hiszpanii szczególnie dobrze będzie wspominać gdańszczanka Natalia Pamięta, która zdobyła tytuł MVP.