Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Matura 2024 z matematyki. W sieci znowu arkusz z zadaniami!

Maturzyści zmagają się w środę z matematyką. Egzamin na poziomie podstawowym rozpoczeli o godz. 9 – i już w sieci pojawiły się zdjęcia arkuszy z zadaniami. Nie wiadomo, czy są prawdziwe – oficjalne testy Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje o godz. 14.
Matura 2024, matematyka, przecieki
Matura 2024. W sieci znów pojawiły się maturalne przecieki, tym razem z matematyki

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym to jeden z trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych (obok egzaminu z j. polskiego i j. obcego - również na poziomie podstawowym). Test rozpoczął się w środę 8 maja o godzinie 9. W przypadku formuły 2023 uczniowie mają do dyspozycji pełne 3 godziny (180 minut), a przy z formule 2015 - 170 minut.

CZYTAJ TEŻ: Matura 2024. CKE opublikowała arkusze egzaminacyjne

Matura 2024. W internecie znów pojawiły się zdjęcia arkuszy

Podobnie jak we wtorek 7 maja podczas egzaminu z j. polskiego, w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia arkuszy z zadaniami z matematyki.

Nie wiadomo, czy są to oficjalne arkusze z zadaniami z dzisiejszego egzaminu maturalnego, jednak może na to wskazywać komentarz Marcina Smolika, dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

- Bez sfotografowanego numer PESEL nie potrafię powiedzieć, gdzie zostało zrobione zdjęcie. Widać, że zespół nadzorujący nie dopilnował - powiedział Smolik w Interii. 

Przypomnijmy, że podczas egzaminu z j. polskiego maturzysta, który zrobił zdjęcie arkusza i wrzucił je do sieci, nie zauwazył, że fotografował jednocześnie swój numer PESEL. Jego matura natychmiast została uniewazniona

ZOBACZ TEŻ:Matura 2024. Język polski. Co było na egzaminie? Są przecieki

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje arkusze egzaminacyjne z matematyki na poziomie podstawowym o godz. 14.

Matura 2024. Co jest w arkuszach z matematyki?

W arkuszu egzaminacyjnym z matematyki znajdują się zadania zamknięte i otwarte.

W przypadku zadań zamkniętych zdający muszą wybrać odpowiedź spośród podanych w danym pytaniu. Zadania zamknięte mają m.in. formę zadań wielokrotnego wyboru, zadań na dobieranie czy typu prawda-fałsz.

W zadaniach otwartych maturzyści muszą samodzielnie sformułować odpowiedź na dane pytanie – czyli rozwiązać zadanie z treścią.

Aby zdać maturę podstawową z matematyki, uczeń musi przekroczyć próg 30 proc. punktów możliwych do zdobycia. W przypadku formuły 2015 do zdobycia jest 70 pkt, zaś w formule 2023 - 60 pkt.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama