Trwa przebudowa drogi na Mierzei. Dwa odcinki z ruchem wahadłowym

Kierowcy podróżujący drogą wojewódzką 501 na Mierzei Wiślanej muszą być przygotowani na utrudnienia spowodowane trwającym remontem tej szosy na trasie od wschodnich rogatek Stegny aż do Krynicy Morskiej. Od poniedziałku 29 stycznia wykonawca robót wprowadził na dwóch odcinkach wahadłowy ruch pojazdów sterowany sygnalizacją świetlną.
Piotr
Piesik
29.01.2024 / 14:50

Firma Budimex - wykonawca przebudowy drogi wojewódzkiej 501 poinformował, że od poniedziałku 29 stycznia rozpoczynają się prace na dwóch kolejnych odcinkach remontowanej szosy.

Pierwszy z nich rozpoczyna się około 500 m przed Pomnikiem Pamięci Budowniczych Obozu Stutthof w Przebrnie i obejmuje stronę prawą w kierunku przekopu Mierzei Wiślanej, czyli północny pas jezdni (ten fragment DW 501 to już część pomiędzy przekopem a granicami Krynicy Morskiej).

CZYTAJ TEŻ: Korki na Mierzei Wiślanej prędko się nie skończą. Trwa remont głównej drogi

Drugi odcinek znajduje się w Sztutowie, za skrzyżowaniem z ul. Morską do ul. Grzybowej - ul. Morska to jedna z głównych dróg lokalnych, skrzyżowanie to znajduje się w centrum miejscowości, ul. Grzybowa już na jej rogatkach w kierunku wschodnim. Wyłączona z ruchu ma być strona lewa jezdni, czyli ponownie północny pas ruchu.

Wykonawca nie podaje terminu zakończenia robót, z pewnością będzie to uzależnione od warunków atmosferycznych o tej porze roku. Wprawdzie ruch pojazdów nie jest obecnie intensywny, lecz mogą się pojawiać autokary przewożące uczniów przebywających na feriach szkolnych. Warto uważnie śledzić oznakowanie drogi i bezwzględnie stosować się do poleceń osób kierujących ruchem.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze