Prezydent Dulkiewicz wystartuje w wyborach pod szyldem Koalicji Obywatelskiej

- Dla nas to żadna nowość. Wielu z nas wywodzi się w końcu z Platformy Obywatelskiej. Podzieliliśmy się podczas wyborów, w których startował jeszcze prezydent Paweł Adamowicz. Można więc powiedzieć, że teraz to taki nasz wyborczy powrót do macierzy – mówi członek Wszytko dla Gdańska o starcie z list KO.
Ryszarda
Wojciechowska
12.02.2024 / 18:37

Wybory 2024 w Gdańsku. Dulkiewicz wystartuje pod szyldem KO

Pięć lat temu w wyborach samorządowych Aleksandra Dulkiewicz startowała ze swojego komitetu Wszystko dla Gdańska, zdobywając w wyborach 82 procent wszystkich głosów. WdG wprowadziło też kilku radnych do gdańskiej rady miasta. Ale tym razem będzie inaczej. Zapadła bowiem decyzja, że prezydent Dulkiewicz tym razem powalczy o fotel z list Koalicji Obywatelskiej.

CZYTAJ TEŻ: Platforma Obywatelska stawia na Aleksandrę Dulkiewicz

Podobnie będzie z kandydatami stowarzyszenia Wszystko dla Gdańska do Rady Miasta Gdańska i sejmiku województwa pomorskiego. Oni też znajdą się na wspólnych listach Koalicji Obywatelskiej.

Rozmowy na ten temat trwały od wielu tygodni. Ostatnio nabrały przyspieszenia, bo wybory samorządowe już za niecałe dwa miesiące. Koalicja WdG z Koalicją Obywatelską została przypieczętowana w poniedziałkowe popołudnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gdańsk: Lewica i Polska 2050 idą razem do wyborów

Bogdan Oleszek, gdański radny z WdG pytany o ten polityczny mariaż odpowiada enigmatycznie, że z informacji, które posiada jest już pewne, że Wszystko dla Gdańska i Koalicja Obywatelska pójdą razem do wyborów samorządowych.

Wiceprezydent Piotr Grzelak, również z WdG, mówi jeszcze mniej, twierdząc jedynie, że jutro się wszystkiego dowiemy.

Na wspólnych listach do rady i sejmiku ma się znaleźć 24 kandydatów Koalicji Obywatelskiej i 22 Wszystko dla Gdańska.

Z kuluarowych rozmów z innymi członkami stowarzyszenia można jednak wysnuć wniosek, że te wspólne listy to dobry pomysł.

– Dla nas to żadna nowość. Wielu z nas wywodzi się w końcu z Platformy Obywatelskiej. Podzieliliśmy się podczas wyborów, w których startował jeszcze prezydent Paweł Adamowicz. Można więc powiedzieć, że teraz to taki nasz wyborczy powrót do macierzy – słyszę od jednego z polityków stowarzyszenia.

Niektórzy nie kryją zadowolenia, że w tej nowej koalicji udało im się sporo wywalczyć.

ZOBACZ TAKŻE: Kto wystartuje do sejmiku województwa pomorskiego?

Z naszych informacji wynika, że proporcje między kandydatami Wszystko dla Gdańska, a Koalicją Obywatelską na listach do sejmiku województwa pomorskiego i przede wszystkim do Rady Miasta Gdańska mają być rozłożone niemal po połowie. Na wspólnych listach do rady i sejmiku ma się znaleźć 24 kandydatów Koalicji Obywatelskiej i 22 Wszystko dla Gdańska.

Termin wyborów samorządowych wyznaczono na 7 kwietnia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze