Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz

Poparcie dla prezydent Gdańska. Platforma Obywatelska stawia na Aleksandrę Dulkiewicz

Platforma Obywatelska nie wystawi swojego kandydata na prezydenta Gdańska i w najbliższych wyborach samorządowych wesprze obecną prezydent miasta i kandydatkę stowarzyszenia Wszystko dla Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz. Ta za tę deklarację podziękowała w piątek, 2 sierpnia na antenie Radia Gdańsk.
Olek
Knitter
2.02.2024 / 16:03

Platforma Obywatelska nie wystawi kandydata na prezydenta Gdańska. Poprze Aleksandrę Dulkiewicz

Wybory samorządowe w Polsce odbędą się 7 kwietnia – w wielu miastach na Pomorzu rozpoczyna się właśnie gorący okres przedwyborczy. W Gdańsku o reelekcję będzie ubiegała się aktualna prezydent Aleksandra Dulkiewicz, która jest kandydatką stowarzyszenia Wszystko dla Gdańska. Jej start w wyborach ogłoszono już we wrześniu 2022 roku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Aleksandra Dulkiewicz wystartuje w wyborach na prezydenta Gdańska

Swojego kandydata nie wystawi w Gdańsku Koalicja Obywatelska. W wywiadzie dla Radia Gdańsk w piątek, 2 lutego Aleksandra Dulkiewicz za tę decyzję i deklarację jej poparcia w nadchodzących wyborach samorządowych podziękowała marszałkowi województwa pomorskiego Mieczysławowi Strukowi, który jest szefem Platformy Obywatelskiej na Pomorzu.

Aleksandra Dulkiewicz
prezydent Gdańska

Koalicja między Wszystko dla Gdańska a Koalicją Obywatelską pokazała, że można przeprowadzić miasto przez najtrudniejsze i największe kryzysy, jakich doświadczyliśmy w historii polskiego samorządu.

– Dziękuję za jego jasną deklarację. W Gdańsku od 2018 rządzimy wspólnie z Koalicją Obywatelską. Ostatnie pięć i pół roku chyba dobrze przysłużyło się naszemu miastu – stwierdziła prezydent Gdańska w Radiu Gdańsk.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wybory samorządowe o szczególnym znaczeniu

Dodała, iż jest to o tyle cenne, gdyż listy wyborcze będą dość krótkie i pogodzić kandydatów z Wszystko dla Gdańska oraz Koalicji Obywatelskiej byłoby trudno.

Aleksandra Dulkiewicz rządzi Gdańskiem od marca 2019 roku, kiedy zastąpiła zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza. Jak podsumowała kilka dni temu, nie tylko z tego powodu była to bardzo trudna kadencja. Samorządowcy musieli w niej bowiem zmagać się nie tylko z problemami dnia codziennego swoich małych ojczyzn, ale także z pandemią koronawirusa i kryzysem uchodźczym po agresji Rosji na Ukrainę.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dulkiewicz podsumowuje kadencję. PiS wytyka 100 nieprawidłowości

– Koalicja między Wszystko dla Gdańska a Koalicją Obywatelską pokazała, że można przeprowadzić miasto przez najtrudniejsze i największe kryzysy, jakich doświadczyliśmy w historii polskiego samorządu – oświadczyła Dulkiewicz, która w piątek, 2 lutego w wywiadzie radiowym oceniła swoją kadencję na 4+.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze