znęcanie się nad zwierzętami w powiecie tczewskim

Tczew: Znęcał się nad zwierzętami. Jego pies był uwiązany do słupa w stodole

Policjanci pojechali do jednej z miejscowości w powiecie tczewskim, aby zatrzymać mężczyznę podejrzanego o kradzież prądu i znęcanie się nad zwierzętami gospodarskimi. Na miejscu znaleźli psa uwiązanego w stodole bez wody i światła. Obok niego leżał karton z 5 martwymi kociętami. 56-latek usłyszał 14 zarzutów.
Krystyna
Paszkowska
11.11.2023 / 21:18

Mieszkaniec powiatu tczewskiego znęcał się nad zwierzętami. Martwe koty i uwiązany do słupa pies

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie w czwartek, 9 listopada przeprowadzali czynności w jednej z miejscowości w powiecie tczewskim.

PRZECZYTAJ TEŻ: Znęcał się nad psem. Do Internetu trafiło nagranie

– Ich celem było zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o kradzież prądu i znęcanie się nad zwierzętami gospodarskimi – informuje st. post. Katarzyna Ożóg, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie. – Podczas działań policjanci usłyszeli wycie psa. Intensywne szczekanie skłoniło ich do sprawdzenia źródła dźwięku.

st. post. Katarzyna Ożóg
oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie

W stodole funkcjonariusze natrafili na psa przywiązanego do słupa, otoczonego odchodami i innymi śmieciami. Zwierzę było pozbawione dostępu do wody i światła. Obok suczki, policjanci odkryli karton z pięcioma truchłami małych kotków.

Na miejsce wezwano OTOZ Animals Tczew, które zajęło się psem. Policjanci zapewnili mu wodę. Truchła kociąt przekazano natomiast Zakładowi Usług Komunalnych w Tczewie, w celu ich zabezpieczenia.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kobieta znęcała się nad zwierzętami. Akt oskarżenia w sądzie

– Technik kryminalistyki dokładnie sfotografował miejsce zdarzenia, co posłuży jako dokumentacja w postępowaniu – dodaje rzeczniczka. – 56-letni mężczyzna, oprócz zarzutu kradzieży prądu, usłyszał 13 innych zarzutów, dotyczących znęcania się nad zwierzętami gospodarskimi oraz psami.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze