Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Kobieta znęcała się nad zwierzętami. Akt oskarżenia w sądzie

Do sądu skierowano akt oskarżenia przeciwko 51-letniej mieszkance Sopotu, której prokuratura zarzuca znęcanie się nad zwierzętami. Nie zapewniała należytej opieki psom i kotom, co doprowadziło do śmierci jednego z czworonogów oraz poważnych chorób innych zwierząt. Oskarżonej grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
(Fot. Pixabay | Zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Sopotu otrzymali w styczniu 2021 r. informację od strażników miejskich, że na terenie jednej z posesji przebywają wyraźnie zaniedbane zwierzęta. Strażnicy miejscy wspólnie z przedstawicielem Towarzystwa Ochrony Zwierząt ustalili, że dwa psy i osiemnaście kotów znajdują się w złym stanie, wymagają pilnej pomocy i leczenia weterynaryjnego. Jeden z psów stale był przywiązany do nogi stołu znajdującego się na zewnątrz, drugi pies i koty przetrzymywane były w niewielkim domu. Zwierzęta odebrano właścicielce i przewieziono do schroniska.

Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Sopocie podjęli czynności pod nadzorem prokuratury rejonowej. W trakcie postępowania, zgromadzili dowody pozwalające przedstawić 51-letniej właścicielce psów i kotów, mieszkance Sopotu, zarzut znęcania się nad dwudziestoma zwierzętami. 

Jak ustalono w trakcie dochodzenia, podejrzana poprzez długotrwałe wystawienie psa na działanie warunków atmosferycznych doprowadziła do wyziębienia jego organizmu i powstania licznych wyłysień sierści, czym stworzyła realne zagrożenie dla jego życia i zdrowia. Drugiemu psu i osiemnastu kotom nie zapewniała odpowiedniej karmy oraz stałego dostępu do wody. Ponadto, poprzez utrzymywanie kotów w niewłaściwych warunkach bytowych doprowadziła do powstania zmian grzybiczych na skórze. Jeden z kotów padł.

O dalszym losie kobiety zdecyduje teraz sąd, do którego trafił już akt oskarżenia. 51-latce grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem znęcania się nad zwierzętami? Powiadom służby

Policjanci apelują, by przekazywać informacje o złym traktowaniu zwierząt, znęcaniu się nad nimi, przetrzymywaniu w nieodpowiednich warunkach. Kontaktować się można pod adresem: [email protected], można również korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i powiadamiać straż miejską.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka