Marysia i mandaryński. 10-latka z Gdyni wygrała Międzynarodowy Konkurs Języka Chińskiego

Uczennica czwartej klasy Szkoły Podstawowej nr 21 w Gdyni, Marysia Lejczak, pokonując pięć tysięcy uczniów z czterdziestu krajów wygrała Międzynarodowy Konkurs "Most do języka chińskiego". Dziewczynka zaczęła uczyć się języka mandaryńskiego zaledwie przed trzema laty.
Dorota
Abramowicz
19.01.2023 / 14:50

Wyjątkowym talentem językowym może  poszczycić się Marysia Lejczak, zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu Języka Chińskiego dla uczniów szkół podstawowych. W zmaganiach brało udział 5 tysięcy dzieci, które nie ukończyły jeszcze 14 lat. Dziesięciolatka, która od trzech lat wraz z rodzicami i bratem uczy się języka mandaryńskiego, najpierw  dostała się do finału światowego, a następnie wśród 50 najlepszych uczniów zdobyła pierwsze miejsce.

Szkoła Marysi zamieściła na swojej stronie w mediach społecznościowych dyplom Ambasady Chin oraz gratulacje. - Jesteśmy dumni i pełni podziwu! - czytamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 21 w Gdyni.

W rozmowie z gdynia.pl Marysia powiedziała, że ma dwie pasje: chińską poezję i śpiew.

- Chińska poezja jest piękna, jednak czasem mam problemy z rozumieniem jej znaczenia - przyznała dziewczynka - Na szczęście jak mówi stare chińskie przysłowie, „Gdy przeczytasz wiersz sto razy, to jego znaczenie objawi Ci się samoistnie”. Mam więc nadzieję, że jeśli będę wytrwale wciąż i wciąż recytować chińskie wiersze, oraz śpiewać chińskie piosenki, to pewnego dnia samoistnie zostanę prawdziwym ekspertem języka i kultury chińskiej.

Co do tego już teraz nie mamy wątpliwości.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze