Na wystawie w PGS zobaczymy prace laureatów Paszportów Polityki z minionych lat. „Wizytacja”, Małgorzata Mirga-Tas (Paszport 2021)

Na wystawie w PGS zobaczymy prace laureatów Paszportów Polityki z minionych lat. „Wizytacja”, Małgorzata Mirga-Tas (Paszport 2021)

„Granice sztuki. 30 lat Paszportów Polityki”. Wystawa w PGS w Sopocie

W Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie w sobotę, 28 stycznia o godzinie 16.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Granice sztuki. 30 lat Paszportów Polityki”. Zaprezentowana zostanie na niej twórczość wszystkich 30 laureatów nagrody w kategorii Sztuki Wizualne.
Redakcja
Zawsze Pomorze
19.01.2023 / 12:37

Kilka dni temu ogłoszono nazwisko kolejnego, trzydziestego już z kolei laureata Paszportów Polityki w dziedzinie sztuk wizualnych. To malarka Agata Słowak. Jurorzy nagrodzili artystkę za odważne podejmowanie w malarstwie tematyki kobiecej, której nadaje osobisty i pełen emocjonalnego zaangażowania wyraz.

PRZECZYTAJ TEŻ: „Bujność. Atlas nieskończonych możliwości” w Państwowej Galerii Sztuki

Ogłaszane w wielu kategoriach kultury Paszporty Polityki są najstarszą nagrodą artystyczną dla artystów sztuk wizualnych, utworzoną po przełomie 1989 roku, i przez kilka następnych lat jedyną. Paszporty przyznawane są od 1993 roku przez grono aktywnych w mediach krytyków sztuki.

Praca Mikołaja Sobczaka, laureata Paszportów z roku 2022

Praca Mikołaja Sobczaka, laureata Paszportów 2022

„Granice sztuki. 30 lat Paszportów Polityki”. Wystawa w PGS w Sopocie

Sopocka wystawa jubileuszowa „Granice sztuki. 30 lat Paszportów Polityki” zaprezentuje twórczość wszystkich trzydziestu laureatów nagrody w dwóch czasowych odsłonach: z roku wyróżnienia oraz z chwili obecnej.

Paszporty Polityki. Wśród laureatów trójmiejscy twórcy

Warto wspomnieć, że wśród tegorocznych laureatów Paszportów są dwaj twórczo związani z Trójmiastem.

  • Grzegorz Piątek został nagrodzony w kategorii Literatura za książkę  „Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920-1939”.

WIĘCEJ NA TEMAT KSIĄŻKI PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Gdynia obiecana. Grzegorz Piątek o budowie miasta z morza

Grzegorz Piątek

Grzegorz Piątek, autor książki „Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920-1939”

  • W kategorii Muzyka popularna wyróżniono 1988, czyli Przemysława Jankowiaka. 

Pochodzi ze Szczecina, na scenie działa od kilkunastu lat. Od niedawna związany z Gdynią, gdzie w minionym roku na festiwalu filmowym zaprezentował się jako autor muzyki do filmu „Zadra”. W roku 2022 opublikował autorski album „Ruleta”, na który zaprosił całą plejadę gości, nie tylko z hiphopowego środowiska.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze