Luan Capanni już na pokładzie Arki

Arka Gdynia ma dwóch nowych piłkarzy

Dwóch nowych zawodników w Arce Gdynia. Pierwszy z nich to Brazylijczyk z włoskim paszportem, drugi to Ukrainiec. Obaj mają interesujące piłkarskie życiorysy.
Adam
Mauks
18.12.2022 / 11:34

22-letni Luan David Capanni Dias, będzie występował w Arce Gdynia do 30 czerwca 2025 z opcją przedłużenia o kolejny rok. Urodzony w Sao Paulo Capanni bardzo dobrze czuje się na pozycjach dziewięć i dziesięć. Ma ciekawe i bogate CV. Przygodę z piłką zaczynał w ojczyźnie jako gracz akademii Flamengo. Tam przechodził przez drużyny młodzieżowe, by w lipcu 2018 przykuć swoim talentem uwagę Lazio. Podczas roku gry w lidze młodzieżowej rzymskiej drużyny zdobył 13 goli w 19 meczach. W nagrodę Simeone Inzaghi dał Capanniemu zadebiutować w Serie A w ostatnim meczu sezonu 2018/19 przeciwko Torino. Po przejściu do AC Milan na jego drodze stanęły jednak kontuzje, po których próbował wrócić do regularnego grania. Jako zawodnik Rossonerich przez następne 1,5 roku był wypożyczany. Najpierw do hiszpańskiego Racingu Santander, potem do włoskich: Viterbese i Grosseto, w których na poziomie Serie C rozegrał łącznie 31 meczów i zdobył 3 bramki. Ostatnio był zawodnikiem portugalskiej Estreli Amadora. To stamtąd z wypożyczenia wrócił do Mediolanu, a teraz trafia do Arki Gdynia.

Stale szukamy nowych możliwości transferowych, które są w zasięgu finansowym i sportowym Arki. W przypadku tego transferu dodatkowo cieszy fakt, że Luan jest ciągle rozwojowym zawodnikiem. Na takich piłkarzy chcemy stawiać w Gdyni – mówi Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia.

Drugi nowy arkowiec to 28-letni defensor z Ukrainy. Urodzony w Charkowie Ołeksandr Azacki jest lewonożnym zawodnikiem mierzącym 192 cm i grającym na pozycji środkowego obrońcy. Azacki jest wychowankiem Metalista Charków, później był zawodnikiem Dynama Kijów i Czornomorca Odessa. W ostatnim z nich zadebiutował na poziomie seniorskim - w marcu 2016. Nieco ponad rok później wyjechał z Ukrainy, by grać w czeskich i gruzińskich klubach.

Michał Kołakowski
prezes Arki Gdynia

Stale szukamy nowych możliwości transferowych, które są w zasięgu finansowym i sportowym Arki. W przypadku tego transferu dodatkowo cieszy fakt, że Luan jest ciągle rozwojowym zawodnikiem. Na takich piłkarzy chcemy stawiać w Gdyni

Azacki w seniorskiej piłce grał dotychczas tylko na najwyższych poziomach rozgrywkowych w tych krajach. Za swoje największe osiągnięcie może uznać mistrzostwo Gruzji, po które sięgnął w grudniu minionego roku z Dinamo Batumi (w Gruzji sezon rozgrywany jest systemem wiosna/jesień). W zakończonym dwa tygodnie temu obecnym sezonie 2022 z ekipą z Batumi sięgnął zaś po wicemistrzostwo kraju. Warto dodać, że w ciągu dwóch sezonów spędzonych w Gruzji rozegrał 63 mecze i niewątpliwie stanowił mocny punkt drużyny. 

 

Na koncie ma w sumie 16 spotkań rozegranych w kwalifikacjach do europejskich pucharów: cztery do Ligi Mistrzów (dwa w barwach Torpedo oraz dwa w ekipie Dinamo Batumi), sześć do Ligi Europy (Torpedo) oraz sześć do Ligi Konferencji (wszystkie dla Dinamo Batumi, w tym jedno z tego sezonu przeciwko Lechowi Poznań). Podobnie jak Capanni podpisał on kontrakt z Arką do 30 czerwca 2025 roku.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze