Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Najmłodsi uczniowie mają szkołę na Osowej tylko dla siebie

453 uczennic i uczniów z klas 0-3 rozpoczyna naukę w nowej szkole w Gdańsku. „Zerówkowicze” ze Szkoły Podstawowej nr 33 mieli już nawet swoją pierwszą inaugurację roku szkolnego.
Najmłodsi uczniowie mają szkołę na Osowej tylko dla siebie

Autor: Piotr Wittman | gdansk.pl

Na Osowej w Gdańsku owarto szkołę

 - Osowa, jako jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dzielnic, potrzebowała takiej placówki - mówiła 1 września Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, podczas rozpoczęcia zajęć dla uczniów klas 0 w Szkole Podstawowej nr 33 na gdańskiej Osowej. Nowa szkoła - filia Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 – powstała w ciągu roku. Na jej budowę wydano 22 mln złotych. Parterowy budynek szkoły składa się z trzech skrzydeł, jest przeznaczona dla ok. 500 dzieci z klas 0-3, które będą korzystać z 16 sal lekcyjnych.

ZOBACZ TEŻ: Mieszkańcy Moreny obawiają się wykarczowania lasku. Ma tam powstać szkoła

W pierwszym skrzydle umieszczono „zerówki”, sale do gimnastyki korekcyjnej i jadalnia z zapleczem kuchennym. W środkowej części znajduje się pokój nauczycielski, stołówka, świetlica oraz aula, a w skrzydle południowym - biblioteka z czytelnią i pracownie informatyczne. Każdy z segmentów posiada osobny węzeł sanitarny.

Na zewnątrz są place rekreacyjne z ogrodem szkolnym, ścieżką sensoryczną i zieloną klasą – tu dzieci będą się uczyć pielęgnacji roślin. Są też miejsca postojowe oraz parking rowerowy.

Aleksandra Dulkiewicz podkreślała, że szkoła powstała z użyciem nowoczesnej, ekologicznej technologii. Konstrukcja obiektu wykonana jest z drewna, a budynek będzie ogrzewany za pomocą ogrzewania podłogowego. Urzędnicy zakładają, że koszty zużycia energii będą do 40 proc. niższe w porównaniu do tradycyjnych budynków murowanych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama