Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

AP Ladies Gdańsk przygotowała darmowe treningi dla dziewczynek

AP Ladies Gdańsk przyjmie na treningi dziewczynki z roczników 2012-2015. Dzięki nowemu projektowi Akademii Lechii Gdańsk będą mogły zacząć darmowe zajęcia już od poniedziałku, 18 września. Sprawdziliśmy, jakie warunki trzeba spełnić.
treningi dla dziewczynek z AP Ladies Gdańsk

Autor: Lechia Gdańsk

Darmowe treningi z AP Ladies Gdańsk. Oferta dla dziewczynek z roczników 2012-2015

– Jako Lechia Gdańsk musimy otwierać się szerzej na naszą gdańską społeczność. Na stadionie podczas meczów pierwszego zespołu widzimy bardzo dużo dziewczynek, które dopingują biało-zielonych i bardzo mocno identyfikują się z tymi barwami. Do tej pory nie miały przestrzeni do realizacji swoich marzeń, aby – także na murawie – stać się częścią tej drużyny. Nasz projekt spowoduje, że te młode wojowniczki jeszcze bardziej zżyją się z biało-zieloną rodziną. Uważam, że szkolenie dziewczynek jest ważne również z perspektywy zwiększania dostępności futbolu dla różnych grup społecznych – powiedział Paweł Wolański, dyrektor Akademii Lechii Gdańsk.

Nowa inicjatywa biało-zielonej akademii skierowana jest do dziewczynek, które chciałyby zacząć trenować piłkę nożną. Od jesieni taką możliwość otrzymają te z roczników 2012-2015.

PRZECZYTAJ TEŻ: Gdańska Gala Sportu. Światła na Biało-Zielone Ladies Gdańsk

Darmowe treningi z AP Ladies Gdańsk. Jak zapisać się na zajęcia?

  • Pierwsze otwarte zajęcia dla wszystkich chętnych dziewczynek odbędą się w poniedziałek, 18 września.
  • Kolejne, w każdy poniedziałek i czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:30, do 12 października.
PRZECZYTAJ TEŻ: AP Orlen Gdańsk - GKS Górnik Łęczna. Pierwszy punkt dla gdańszczanek

Treningi odbywać się będą na boisku sztucznym przy ul. Traugutta 29, a w ich trakcie trenerzy wyselekcjonują docelową grupę szkoleniową, która od 1 listopada rozpocznie treningi w pełnym wymiarze – trzech tygodniowo.

Aby zapisać się na darmowe treningi, wystarczy wypełnić formularz.

Akademia Lechii Gdańsk. Ile drużyn ma treningi?

W Akademii Lechii Gdańsk trenuje 13 drużyn, w których łącznie jest ponad 200 zawodniczek i zawodników. Obecnie treningi mają zawodnicy od grupy naborowej U9 do drużyny U18, czyli juniorów starszych, oraz drużyna rezerw i od sezonu 2019/2020 drużyna kobiet.

– Miałem bardzo dużo zapytań od rodziców na temat tego, czy Lechia organizuje treningi dla dziewczynek. Do tej pory były one przyjmowane jedynie do grup naborowych. Z czasem – przez brak ciągłości szkolenia dla tej grupy w Lechii – były odsyłane do innych klubów. To niepotrzebny cios dla dziecka, a, patrząc z perspektywy klubu, niepotrzebna również utrata sportowego potencjału – dodaje Paweł Wolański.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama