Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Znany Duńczyk nowym żużlowcem Wybrzeża Gdańsk

41-letni Niels-Kristian Iversen został zawodnikiem I-ligowego Zdunka Wybrzeże Gdańsk. Dziesięć lat temu był trzecim żużlowcem świata. Powinien być wzmocnieniem kadry gdańskiego klubu.
Wybrzeże Gdańsk, żużel
Wybrzeże kompletuje skład na przyszły sezon ligowy

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Niels-Kristian Iversen urodził się 20 czerwca 1982 roku w Esbjerg. Duńczyk rozpoczął żużlową karierę w 1999 roku, a już rok później zdobył tytuł Indywidualnego Wicemistrza Europy Juniorów – przypomina na oficjalnej stronie klubowej gdański klub. Z reprezentacją swojego kraju zdobył aż jedenaści medali Drużynowego Pucharu Świata, w tym cztery złote. Jego największym indywidualnym osiągnięciem jest brązowy medal cyklu Grand Prix w 2013 roku. W lidze polskiej zadebiutował w 2004 roku jako zawodnik Sparty Wrocław. Później ścigał się dla klubów z Rybnika, Torunia, Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Tarnowa i Łodzi. Oprócz tego regularnie przez lata ścigał się na Wyspach Brytyjskich, w Danii i w Szwecji. Miniony sezon w 1. Lidze Żużlowej zakończył ze średnią biegową 1,956 i został sklasyfikowany jako czternasty najskuteczniejszy zawodnik w całych rozgrywkach.

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu Wybrzeże poinformowało o zakontraktowaniu na przyszły rok Krzysztofa Kasprzaka. Polak ma na swoim koncie m.in. tytuł indywidualnego wicemistrza świata na żużlu.

Jak na razie skład drużyny Zdunek Wybrzeże Gdańsk na sezon 2024 wygląda następująco: Krzysztof Kasprzak, Mateusz Tonder, Tom Brennan, Niels-Kristian Iversen, Miłosz Wysocki, Bartosz Tyburski, Eryk Kamiński. Pod znakiem zapytania jest jeszcze pozostanie w Gdańsku Duńczyka Nicolaia Klindta.

Z klubu odeszli: Daniel Kaczmarek, Norbert Kościuch, Mads Hansen, Michael Jepsen Jensen, Keynan Rew i Seweryn Orgacki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama