Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Biesiada z gęsiną w roli głównej, wiejska potańcówka i inne atrakcje

Na Św. Marcina najlepsza pomorska gęsina to impreza, która odbędzie się w dniach 10-12 listopada w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie k. Słupska. Organizowana jest od piętnastu lat i cieszy się ogromną popularnością. Rokrocznie przyciąga kilkanaście tysięcy turystów zainteresowanych hodowlą gęsi pomorskiej i produktami, wytwarzanymi z jej mięsa.
Biesiada z gęsiną w roli głównej, wiejska potańcówka i inne atrakcje

Autor: Muzeum w Swołowie

Wydarzenie to niezmiennie upowszechnia tradycję spożywania gęsiny w okolicach dnia Św. Marcina. Jak zapewniają organizatorzy, jest to świetna okazja do popularyzowania wiedzy na temat prozdrowotnych właściwości produktów z gęsi oraz innych potraw i produktów tradycyjnych. Gęsina w Swołowie, to również okazja by poznać i degustować potrawy i wyroby z tego mięsa, uczestniczyć w targu produktów wiejskich z okolicy oraz w jarmarku rękodzieła. Obecnych będzie około osiemdziesięciu wystawców ze swoimi gęsimi wyrobami tj. Koła Gospodyń Wiejskich, pasjonaci kulinarni, przetwórcy, rolnicy oraz gospodarstwa agroturystyczne, lokalni hodowcy i restauratorzy.

Na przybyłych przez trzy dni czekać będzie biesiada z muzyką na żywo, wystąpią zespoły folklorystyczne z regionu, a na koniec każdego dnia zatańczyć będzie można na wiejskiej potańcówce.

Każdy, kto przyjedzie w tych dniach do Swołowa, będzie miał okazję degustować i kupić gęsinę w różnych odsłonach kulinarnych: gęsie okrasy, pierogi i kartacze z gęsiną, smalce gęsie, gęsi pieczone, gotowane, smażone, duszone, faszerowane, półgęski wędzone na zimno, galarety, pasztety z gęsi, zupy na gęsinie: czernina, brukwianka, kapuśniak, buliony oraz mnóstwo potraw z podrobów gęsich, tarty, gęsie burgery, szarpana gęsina z dodatkami i wiele innych.

Atrakcją dla odwiedzających są zawsze pokazy kulinarne, połączone z degustacją. W tym roku na scenę zaproszono kucharzy, wybranych z najlepszych pomorskich szefów kuchni!

Szczegóły bogatego programu:

www.muzeum.swolowo.pl

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama