Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chojnice i Kościerzyna na podium, Lębork tuż za

Mieszkańcy Chojnic, Kościerzyny i Lęborka chętnie chodzą do kina. Świadczą o tym wyniki średniej liczby widzów na seansach. Chojniczanie w tym zestawieniu okazali się bezkonkurencyjni.
Chojnice i Kościerzyna na podium, Lębork tuż za

Autor: Chojnickie Centrum Kultury

Po raz trzeci portal Box Officeowy Zawrót Głowy przedstawił wyniki - oparte na danych GUS - widowni kin w 200 miastach Polski.

I tak, w zestawieniu, w którym wyliczona została średnia liczba widzów na jeden seans pierwsze miejsce w kraju zajęło Chojnickie Centrum Kultury. Jak wyjaśnia autor, w zestawieniu tym wzięte pod uwagę zostały te kina, które w ciągu roku zaprezentowały przynajmniej 700 seansów. A to dlatego, że wyniki niektórych kin, działających tylko w weekendy i pokazujących tylko głośne premiery, nie byłyby porównywalne z kinami działającymi każdego dnia. Warto też dodać, że w zestawieniu przodują mniejsze miasta, co związane jest też z tym, iż nie odbywają się w nich poranne seanse, które często zaniżają średnią.

Kino Chojnickiego Centrum Kultury w 2022 roku odwiedziło łącznie 71366 osób, co przełożyło się na wynik 86 widzów na jeden seans (wyświetlono 825 filmów). Drugie miejsce w tym zestawieniu zajęło kino z Suchej Beskidzkiej – średnia 64 widzów na jeden seans (796 filmów), a na trzecim miejscu uplasowało się kino z Kościerzyny – średnia 62 widzów na seans (907 filmów). Tuż za podium znalazło się kino z Lęborka – średnia 58 widzów na seans (1003 filmy).

- Niezmiernie cieszy nas tak liczna publiczność, zarówno jeżeli chodzi o frekwencję na pojedynczym seansie, jak i tę całościową. W tym roku nasze kino już odwiedziło ponad 73 tysiące widzów, więc ten wynik będzie jeszcze lepszy niż w 2022 r. To pokazuje, że przygotowana oferta trafia w gust naszych klientów. Robimy wszystko co w naszej mocy, by były to propozycje premierowe, i tak w większości przypadków się dzieje. Oczywiście chcielibyśmy pokazywać więcej tytułów, ale przy jednej sali kinowej, która spełnia jednocześnie inne funkcje, jest to po prostu technicznie niemożliwe - wyjaśnia dyrektor Chojnickiego Centrum Kultury Radosław Krajewicz i już zaprasza na kolejne filmy.

Natomiast w zestawieniu liczby biletów na jednego mieszkańca najlepszy wynik na Pomorzu osiągnęła Rumia, zajmując piąte miejsce. Do kina przyszło tu na 8373 seanse ponad 255 tysięcy widzów, a biorąc po uwagę liczbę mieszkańców (53 tysiące), dało to wynik blisko 5 biletów na jednego mieszkańca. W tym zestawieniu w pierwszej dziesiątce znalazł się również Starogard Gdański.

Natomiast na liście 200. miast z największą liczbą widzów w 2022 roku Gdańsk zajął piąte miejsce w kraju - ponad 1,2 mln widzów na blisko 70000 seansów.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama