Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wybrzeże Gdańsk ma nowego sponsora tytularnego. Kto nim został?

Energa Wybrzeże Gdańsk – tak nazywać się będzie w sezonie 2024 drużyna, która wystartuje w 1. Lidze Żużlowej. Koncern wesprze klub przez najbliższy rok jako sponsor tytularny.
Wybrzeże Gdańsk
Logo Energi pojawi się na kombinezonach i motocyklach gdańskich żużlowców

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Zmiany w Wybrzeżu Gdańsk. Kto został nowym sponsorem żużlowców?

Zmiana nazwy nie oznacza odejścia z klubu prezesa i sponsora Wybrzeża Tadeusza Zdunka. Nadal będzie on pełnił swoją funkcję w GKŻ Wybrzeże Gdańsk.

– Wsparcie tak potężnego mecenasa sportu, jak Energa z Grupy Orlen, to nie tylko znaczący zastrzyk finansowy dla budżetu, ale i ogromna wartość wizerunkowa. Współpraca z tak poważnym i cenionym partnerem to świadectwo dobrze wykonanej przez nas ciężkiej pracy. To także sygnał dla innych firm i instytucji, że warto inwestować w gdański żużel. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najlepiej spożytkować zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni – mówi Tadeusz Zdunek, prezes Gdańskiego Klubu Żużlowego Wybrzeże.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wybrzeże Gdańsk ucieka przed spadkiem

Klub deklaruje, że w ciągu najbliższych trzech lat chce poważnie włączyć się do walki o medal Drużynowych Mistrzostw Polski. To dość śmiała deklaracja, biorąc pod uwagę, że ostatnie I-ligowe sezony to raczej walka Wybrzeża o utrzymanie się na tym poziomie rozgrywek.

– GKŻ Wybrzeże to nie tylko jedna z najbardziej zakorzenionych w Gdańsku sportowych marek, ale także sport ceniony przez mieszkańców miasta i całego regionu. Teraz wspólnie postaramy się nawiązać do najlepszych żużlowych tradycji na Pomorzu – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Energi ds. komunikacji. – Biznes powinien być społecznie odpowiedzialny, dlatego takie przedsięwzięcia na stałe wpisały się już w działalność Energi – dodaje.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dramatyczny mecz żużlowców Wybrzeża w Rybniku

Logo nowego sponsora tytularnego pojawi się wiosną 2024 roku na kombinezonach gdańskich żużlowców i ich motocyklach. Wiele wskazuje na to, że ewentualne włączenie się do walki o awans do ekstraligi w przyszłym sezonie może przynieść korzyści w postaci przedłużenia umowy o współpracy gdańskiego klubu z Energą. Wybrzeże może mieć argumenty w postaci interesującego składu na przyszły sezon, w którym są takie nazwiska, jak choćby Krzysztof Kasprzak czy Niels Kristian Iversen.

Kwota, którą Energa przekaże Wybrzeżu jeszcze w tym roku, nie została ujawniona, ale może to być kilkaset tysięcy złotych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama