Piłkarskie ligi na Pomorzu. Zwycięskie serie Raduni, Gedanii 1922 i Jaguara

Radunia Stężyca po wygranej jest wiceliderem piłkarskiej II ligi. Gedania 1922 znalazła się na trzecim miejscu w III-ligowej tabeli. Jaguar natomiast wygrał mecz na szczycie IV ligi z Bałtykiem Gdynia.
Gedania 1922
Po dobrym meczu Gedania 1922 pokonała w Gdańsku bydgoskiego Zawiszę 2:0

Autor: Michał Cielecki | GKS Gedania 1922

II liga na Pomorzu

W II lidze dwie nasze pomorskie drużyny rozegrały mecze w ramach 17. kolejki spotkań rundy jesiennej sezonu 2023/24. W sobotę, 11 listopada Chojniczanka przegrała w Elblągu z Olimpią 1:2, a gola dla chojnickiej drużyny zdobył z rzutu karnego Grzegorz Szymusik w 76. minucie meczu.

Radunia Stężyca grała w niedzielę, 12 listopada w Stężycy ze Stomilem Olsztyn i wykorzystała fakt, że jest gospodarzem oraz faworytem tego meczu. Po bramce Wojciecha Słomki w 60. minucie spotkania Radunia wygrała 1:0.

PRZECZYTAJ TEŻ: Piłkarskie ligi na Pomorzu. Krystian Ryczkowski: To był najgorszy mecz od trzech lat

W tabeli prowadzi Kotwica Kołobrzeg (33 pkt.), przed Radunią Stężyca (31 pkt.) i Pogonią Siedlce (30 pkt.). Chojniczanka jest na 9. pozycji (23 pkt.).

III liga na Pomorzu

W II grupie III ligi aż siedem bramek padło w derbach Kaszub, w których Wikęd Luzino podejmował Stolema Gniewino. Gospodarze wygrali 5:2, a bramki dla Wikędu zdobyli: Eryk Sobków (dwie), Jakub Krefft (dwie) i Nikodem Fiedosewicz. Dla Stolema: Wiktor Patrzykąt i Euzebiusz Belka.

W Gdańsku Gedania 1922 grała z Zawiszą Bydgoszcz. Jeszcze w pierwszej połowie goście mogli objąć prowadzenie, ale strzał z rzutu karnego Macieja Koziary w świetnym stylu obronił 16-letni bramkarz Gedanii Jakub Tetyk. Do 89. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis i wtedy gola dla gospodarzy zdobył Aleksander Łazarski, a w doliczonym czasie Zawiszę „dobił” Bartosz Zalewski. Gedania wygrała 2:0.

PRZECZYTAJ TEŻ: Piłkarskie ligi na Pomorzu. Gedania 1922 wygrywa z Pogonią i awansuje w tabeli

W Solcu Kujawskim z Unią grał Klub Piłkarski Starogard Gdański. Drużyna z Kociewia udowodniła, że warto grać do ostatniej sekundy meczu, bo, przegrywając 1:3, zdołała wyrównać, strzelając obie bramki w doliczonym czasie gry i ostatecznie remisując 3:3. Bramki dla KPS strzelili: Karol Zieliński, Bartosz Kuźniarski i Damian Garbacik.

Cartusia przegrała w Swarzędzu z Unią 0:1.

W tabeli prowadzi Świt Szczecin-Skolwin (42 pkt.), przed Elaną Toruń (34 pkt.) i Gedanią 1922 (28 pkt.). Cartusia jest na 10. pozycji (24 pkt.), Stolem Gniewino (15 pkt.)i KP Starogard są 17. (10 pkt.), a Wikęd Luzino – 18. (10 pkt.).