Gdański żeglarz Dominik Buksak wicemistrzem Europy!

W zakończonych w Portugalii mistrzostwach Europy klasy 49er żeglarz Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk Dominik Buksak w załodze z Szymonem Wierzbickim z OŚ AZS Poznań zdobyli srebrne medale.
Dominik Buksak
Dominik Buksak (po prawej) zdobył dla Polski i gdańskiego klubu srebrny medal ME w klasie 49

Autor: Materiały prasowe KS AZS AWFiS Gdańsk

Żeglarz Dominik Buksak wicemistrzem Europy!

Regaty w Villamourze odbywały się w wymagających warunkach atmosferycznych. Od początku zmagań problemem był słaby wiatr, który zmieniał poszczególne harmonogramy dnia. Ostatecznie udało się rozegrać 12 wyścigów, które zadecydowały o końcowych wynikach.

PRZECZYTAJ TEŻ: Trzy pomorskie nominacje dla Polski na igrzyska w Paryżu

Od pierwszych startów w czołówce znajdowali się Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki, którzy zwycięstwo w regatach przegrali o 0,4 pkt. To bardzo rzadko spotykane, aby o poszczególnym miejscu decydowała wartość mniejsza niż 1 pkt, który otrzymuje się za miejsce w wyścigu.

Mistrzostwa Europy klasy 49er. Jak wypadli Polacy?

• W szerokiej czołówce znaleźli się również Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki, zajmując 16. lokatę.
  • O jedno oczko niżej regaty zakończyli Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (obie załogi AZS AWFiS Gdańsk).
  • Jako drudzy w grupie srebrnej finiszowali Patryk Kosmalski (ChKŻ Chojnice) oraz Tomasz Lewandowski (AZS AWFiS Gdańsk).

27. miejsce w seniorach pozwoliło im na zajęcie 4. miejsca w rywalizacji juniorskiej.