Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ty też możesz popływać w Morzu Aktywności

Każdy może pomóc spełnić marzenia młodych sportowców, których nie stać na sprzęt do uprawiania swoich ulubionych dyscyplin.
Ty też możesz popływać w Morzu Aktywności
Pomóc można m.in. licytując koszulkę piłkarskiej drużyny Lechii Gdańsk

Autor: (Fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

W tym celu Fundacja Morze Aktywności wystartowała z 4. edycją akcji „#JednaDrużyna". Podobnie, jak w latach ubiegłych, fundacja chce podczas niej wesprzeć domy dziecka i placówki opiekuńcze przekazując im sprzęt sportowy dla dzieci. Ich podopieczni mają często trudniejszy start w życiu, również w takich aspektach jak sportowa rekreacja. Fundacja wspiera ich chęć uprawiania sportu poprzez zakup piłek, strojów, hulajnóg, rowerów czy stołu do tenisa stołowego.
Fundacja pieniądze na zakupy pozyskuje z licytacji koszulek meczowych i gadżetów przekazanych przez znanych sportowców. Do tegorocznej akcji przyłączyły się: Lechia Gdańsk, Trefl Gdańsk, Trefl Sopot, Biało-Zielone Ladies Gdańsk w imieniu Reprezentacji Polski Kobiet w Rugby, GKŻ Wybrzeże Gdańsk, piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk oraz nasi olimpijczycy z Tokio w koszykówce 3x3 z gdańszczaninem Pawłem Pawłowskim na czele. Aukcje potrwają do piątku 24 listopada.

Poniżej linki do poszczególnych aukcji:

Poprzednie edycje akcji pozwoliły na zakup piłek do różnych dyscyplin, hulajnóg, rolek, sprzętu bramkarskiego, czy stołu do tenisa stołowego. Każdy z tych darów przyczynił się do ogromnego uśmiechu młodych sportowców – informuje Kamila Błaszczak, prezes fundacji. - Fundacja Morze Aktywności rozpoczęła swoją działalność w 2017 roku. Naszym głównym celem jest promowanie aktywnego spędzania czasu dzieci i młodzieży. Przez ten czas organizując imprezy sportowe oraz przekazując sprzęt sportowy organizacjom staraliśmy się wspierać ideę aktywności sportowej młodych gdańszczanek i gdańszczan. W ramach naszej działalności, uruchamialiśmy kilka edycji konkursu grantowego Sportowy Gdańsk. W jej ramach przyznaliśmy klubom sportowym i szkołom środki grantowe na zakup sprzętu, czy organizację zawodów. Jesteśmy też dorocznym partnerem biegów dziecięcych Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska oraz fundatorem stypendiów dla uzdolnionych sportowo, a wykluczonych finansowo dzieci.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama