Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Aleksandra Kosiorek nową prezydent Gdyni. Są oficjalne wyniki! „Nie dowierzam w ten sukces”

Aleksandra Kosiorek nową prezydent Gdyni? Trwa liczenie głosów po w wyborczej dogrywce. W Gdyni jest 118 komisji, w tych już policzonych wygrywa Kosiorek. - Nie dowierzam w ten sukces, bo jeśli wyniki się utrzymają, moje zwycięstwo będzie bardzo wyraźne. Z niepokojem czekam na końcowe dane - mówi dla "Zawsze Pomorze" kandydatka Gdyńskiego Dialogu.
Aleksandra Kosiorek, Gdynia
Aleksandra Kosiorek nową prezydent Gdyni

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Gdynia oficjalnie ma nową prezydent. To Aleksandra Kosiorek

Są już oficjalne wyniki wyborczej dogrywki w Gdyni. Na Aleksandrę Kosiorek zagłosowało 62,49 proc. głosujących, a na Tadeusza Szemiota 37,51 proc. Kandydatka Gdyńskiego Dialogu może mówić o olbrzymim sukcesie, bo z kandydatem Koalicji Obywatelskiej wygrała różnicą prawie 19 tys. głosów. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tadeusz Szemiot pogratulował zwycięstwa Aleksandrze Kosiorek

Aleksandra Kosiorek nową prezydent Gdyni

W wyborczej dogrywce w Gdyni zmierzyli się Aleksandra Kosiorek z Gdyńskiego Dialogu i Tadeusz Szemiot, kandydat Koalicji Obywatelskiej. Nieoficjalne wyniki wskazują na jednoznacznego zwycięzcę tego pojedynku - Aleksandrę Kosiorek. 

Aleksandra Kosiorek dla "Zawsze Pomorze"

Dotychczasowe wyniki, spływające z komisji dają pani zwycięstwo. Pierwsze wrażenia przyszłej prezydentki Gdyni?
Jestem w szoku. Nie dowierzam w ten sukces, bo jeśli wyniki się utrzymają, moje zwycięstwo będzie bardzo wyraźne. Z niepokojem czekam na końcowe dane.

Co chciałaby pani powiedzieć w niedzielę wieczorem mieszkańcom Gdyni?
Bardzo dziękuję mieszkańcom Gdyni za zaufanie i za wiarę w to, że zmiana jest możliwa. Część osób nie wierzyła, że będzie można odsunąć pana Wojciecha Szczurka od władzy. Natomiast wszyscy wspólnie udowodniliśmy, że się nam to wspólnie udało.

Jaki przekaz zamierza pani skierować  do Tadeusza Szemiota i jego wyborców?
Tu także pragnę podziękować, że w tej kampanii potrafiliśmy iść ramie w ramię i daliśmy radę. Czekam na nasze spotkanie, by porozmawiać o dalszej współpracy. A wyborcom Tadeusza Szemiota chcę przekazać, że cieszę się, że mu zaufali. Jest kompetentnym, sprawnym politykiem i głos na niego oddany był z pewnością przemyślany.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Tomasz 21.04.2024 22:45
OK to karta otwarta. W Pakiecie dostajemy Zmudę-Trzbiatowskiego (z lewej, zdjecie górne) - to karta bita. Zobaczymy, na ile ten mistrz politycznej mimikry będzie miał (teraz) wpływu na relacje w mieście.

Tomasz 21.04.2024 22:40
OK to karta otwarta, ale w pakiecie dostajemy Zmudę-Trzabiatowskiego ( po lewej na zdięciu) - to karta bita. Zobaczmy, na ile ten mistrz politycznej mimikry będzie miał teraz wpływów w GDY.

Jadzia 21.04.2024 22:14
Uważaj czego sobie życzysz!

Reklama
Reklama
Reklama