Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kiedy Aleksandra Kosiorek zacznie rządzić Gdynią?

Podczas zwołanej pod gdyńskim Urzędem Miasta konferencji prasowej Aleksandra Kosiorek podziękowała gdynianom i gdyniankom za każdy oddany na nią głos. W rozmowie z "Zawsze Pomorze" wskazała nazwisko jednego z wiceprezydentów miasta.
Aleksandra Kosiorek, Gdyński Dialog
Aleksandra Kosiorek

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Aleksandra Kosiorek dziękowała za udział w wyborach

Zwyciężczyni drugiej tury wyborów w Gdyni, Aleksandra Kosiorek spotkała się z dziennikarzami jeszcze przed magistratem, by oficjalnie podziękować mieszkańcom Gdyni za każdy oddany na nią głos. Zapytaliśmy, kiedy nastąpi oficjalne przekazanie władzy w mieście i jak to będzie wyglądać.

- Na razie nie mam informacji na ten temat - mówi Kosiorek. - Wiem jedynie, że 7 maja dojdzie do zaprzysiężenia Rady Miasta, w którym jako wybrana radna będę uczestniczyć. Cierpliwie czekam.

Od kilku dni trwają spekulacje na temat następców gdyńskiej prezydentki. Na giełdzie nazwisk pojawiają się m.in. Bartłomiej Austen (konkurent Kosiorek w prawyborach zorganizowanych przez Gdyński Dialog oraz była dyrektor VI LO w Gdyni, matematyczka Ewa Śliwińska.

ZOBACZ TAKŻE: Aleksandra Kosiorek nową prezydent Gdyni. Są oficjalne wyniki! „Nie dowierzam w ten sukces”

Kosiorek wskazała już jednego wiceprezydenta

- Na pewno jednym z wiceprezydentów będzie Bartłomiej Austen - potwierdza Kosiorek. - Dzisiaj także rozmawiałam z osobą, która będzie odpowiedzialna m.in. za edukację. Nie ujawnię na razie jej personaliów, póki nie dostanę jej zgody na objęcie funkcji. Jeden wiceprezydent został oddany do dyspozycji Koalicji Obywatelskiej. Wiem, że trwają tam narady kogo merytorycznego z tego grona zechcą wskazać. KO wybierze także, co, zgodnie z kwalifikacjami, będzie nadzorować nowy wiceprezydent. Staram się niczego nie narzucać.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że walczącego z kandydatką GD w drugiej turze Tadeusza Szemiota nie interesuje fotel wiceprezydenta. Prawdopodobnie zostanie on za to, jako szef większości w radzie, przewodniczącym Rady Miasta.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama