Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Konkurs dla młodych miłośników i miłośniczek teatru. Trwają zgłoszenia

Konkurs imienia profesora Andrzeja Żurowskiego, nieżyjącego już wybitnego krytyka, badacza teatru, szekspirologa, który przez lata mieszkał w Gdyni, kontynuowany jest z myślą o młodych ludziach piszących o teatrze, którzy chcą doskonalić swój warsztat krytyczny. To już XI edycja.
Konkurs dla młodych miłośników i miłośniczek teatru. Trwają zgłoszenia
Andrzej Żurowski, patron konkursu

Autor: materiał prasowy

Konkurs imienia profesora Andrzeja Żurowskiego

Konkurs im. Żurowskiego to jedyne takie przedsięwzięcie w Polsce skierowane do młodych piszących o teatrze, które realizowane jest konsekwentnie już jedenastu lat. Inicjatorem przedsięwzięcia był klub krytyki teatralnej – polska sekcja AICT Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych, któremu przez lata przewodniczył prof. Andrzej Żurowski.

Dotychczasowi laureaci konkursu są liczącymi się w środowisku krytykami teatralnymi, autorami ważnych publikacji popularyzujących dokonania polskich scen.

Konkurs im. Andrzeja Żurowskiego jest otwarty, ogólnopolski, skierowany do wszystkich młodych miłośników i miłośniczek teatru, którzy oglądają różne przedstawienia prezentowane we wszystkich teatrach w Polsce, śledzą festiwale i przeglądy, opisują, recenzują oglądane spektakle – piszą organizatorzy.

Zgodnie z regulaminem recenzje zgłaszane do konkursu muszą być publikowane. Można je prezentować w dowolnym medium – w prasie, radiu lub telewizji, jak również na portalach internetowych. 

CZYTAJ TEŻ: Nagroda Europejski Poeta Wolności wręczona. Gala w IKM

W XI edycji uczestniczki i uczestnicy konkursu mogą recenzować spektakle, które prezentowane były na polskich scenach od 1 maja 2023 roku do 30 kwietnia 2024 roku. Zgłoszenie konkursowe powinno obejmować trzy recenzje jednego autora lub autorki. Każda recenzja powinna dotyczyć innego spektaklu. 

Szczegóły dotyczące objętości nadsyłanych prac oraz sposobu dokonania zgłoszenia, wypełnienia metryczki są na stronie konkursu.

Uwaga! Recenzje należy nadsyłać do 31 maja 2024 roku na adres Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni ul. Bema 26, 81-381 Gdynia z dopiskiem na kopercie: Ogólnopolski konkurs im. Andrzeja Żurowskiego albo w wersji elektronicznej na adres zgł[email protected]

Wszystkie nadesłane na konkurs prace, które spełnią wymagania regulaminowe, oceniać będzie w czerwcu 2024 roku kapituła konkursu i również w czerwcu zostanie ogłoszona lista pięciu finalistów. Dwójkę laureatów poznamy jesienią na gali w Teatrze Miejskim w Gdyni.

Kapituła konkursu im. Andrzeja Żurowskiego będzie pracowała w składzie: prof. Bożena Frankowska – autorka wielu publikacji o teatrze, krytyczka, Sławomira Łozińska – aktorka, Remigiusz Grzela – pisarz, dramaturg, kierownik literacki Teatru Żydowskiego w Warszawie i dr Tomasz Miłkowski – teatrolog, krytyk teatralny, przewodniczący Kapituły.

Szczegółowy regulamin konkursu na stronie www.konkurs-zurowski.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama