Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Trójmiejski Marsz Równości przejdzie ulicami Gdańska

W sobotę, 25 maja, ulicami Gdańska przejdzie IX Trójmiejski Marsz Równości. W tym roku głównym hasłem będzie „Otwórz drzwi na… miłość, równość, różnorodność – na nas!”.
Trójmiejski Marsz Równości
Będzie to już IX Trójmiejski Marsz Równości

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Zgodnie z zapowiedziami, IX edycja marszu ruszy spod Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego na Śródmieściu w sobotę 25 maja 2024 r. o godzinie 16.00. Następnie uczestnicy przejdą ulicami: Wały Jagiellońskie, Podwale Grodzkie, Błędnik, Popiełuszki, Nowomiejska, Narzędziowców, Malarzy.

IX Trójmiejski Marsz Równości już w sobotę! 

Głównymi postulatami maszerujących są m. in. praw do małżeństw jednopłciowych, możliwość adopcji dzieci przez pary jednopłciowe, refundowana tranzycja i godna opieka państwa dla osób transpłciowych i niebinarnych oraz ochrona przed mową nienawiści. Marsz ma także przypominać społeczności LGBTQIA+, że nie muszą ukrywać swojej prawdziwej orientacji przed resztą społeczeństwa.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tęczowy tramwaj wyjedzie na gdańskie tory. W sobotę Trójmiejski Marsz Równości

Organizatorzy manifestacji przygotowali także darmowego Meleksa, który pozwoli na udział w marszu osób z ograniczoną mobilnością i/lub szczególnymi potrzebami. W związku z ograniczoną liczbą miejsc otwarto rejestrację dla osób chętnych, trwającą do 24 maja, do godziny 12.00.

Po marszu przewidziano także dodatkowe atrakcje na 100czni. Wśród nich znalazła się m. in. debata z udziałem przedstawicieli miasta oraz improwizowany teatr, z spektaklami inspirowanymi prawdziwymi historiami.

Będą utrudnienia w ruchu

Komunikat w tej sprawie wystosował Urząd Miejski w Gdańsku.

- Należy spodziewać się dużych utrudnień w ruchu drogowym oraz w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tym rejonie. Nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, przestrzeni publicznej oraz odbywającego się zgromadzenia czuwać będą funkcjonariusze policji oraz Straż Miejska. Ruchem drogowym, w najbardziej newralgicznych punktach będzie kierowała policja. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy – czytamy w komunikacie.

Utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji publicznej w centrum Gdańska mogą wystąpić w godzinach 16-18. Wszelkie bieżące informacje będą natomiast dostępne na stronie internetowej ZTM oraz na tablicach elektronicznych na przystankach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama