Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tęczowy tramwaj wyjedzie na gdańskie tory. W sobotę Trójmiejski Marsz Równości

W piątek na gdańskie tory wyjedzie tęczowy tramwaj. Wprawdzie nie w całości, ale kolorami ozdobiony będzie jego sufit. To inicjatywa Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT Tolerado, organizatora IX Trójmiejskiego Marszu Równości, który odbędzie się w sobotę, 25 maja. Tramwaj będzie kursował na linii nr 9.
Tęczowy tramwaj, Gdańsk, IX Trójmiejski Marsz Równości
Tęczowy tramwaj wyjedzie na tory w związku z IX Trójmiejskim Marszem Równości, który odbędzie się 25 maja

Autor: Piotr Wittman | gdansk.pl

- Podczas Trójmiejskich Dni Równości, które trwają teraz w Gdańsku na różne sposoby staramy się okazać naszą solidarność z osobami LGBTQIA+ i celebrować naszą różnorodność i wspólnotę w Gdańsku - mówi Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania. - Jednym z nich jest tęczowy tramwaj, tęczowa dziewiątka, która będzie od piątku do niedzieli kursować między Strzyżą a Stogami.

Trójmiejski Marsz Równości i tęczowy tramwaj

Tęczowy tramwaj wyjdzie na tory w związku z sobotnim IX Trójmiejskim Marszem Równości. 

- Cieszę się, że w tym roku razem z nami jest GAiT, który udostępnił nam tęczowy tramwaj na linii 9 – tak samo jak dziewiąty trójmiejski marsz równości – mówi Marta Magott, wiceprezeska zarządu Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT+ Tolerado i Radna Miasta Gdańska.

(fot. Piotr Wittman | gdansk.pl)

Tęczowy tramwaj kursował będzie także w sobotę i niedzielę, 25-26 maja.

- Przy okazji takich akcji wszystkim tym dziesiątkom tysięcy osób LGBTQIA+, które mieszkają w Gdańsku, okazujemy szacunek i wsparcie, którego potrzebują na co dzień - dodaje Chabior.

CZYTAJ TEŻ: Ulicami Gdańska przeszedł 8. Trójmiejski Marsz Równości

- Budowanie widzialności społeczności LGBTQIA+ było zawsze jednym z podstawowych zadań jakie przed nami stały. W świecie, który jest w większości heteronormatywny, możliwość głośnego i śmiałego pokazania „jesteśmy tu” jest nieoceniona – dodaje Magott. - Wciąż spora część społeczeństwa, a także klasy politycznej, jest nam nieprzychylna. Do wszystkich osób zatem chcemy skierować nasz pozytywny przekaz, zachęcający do otwarcia się na różnorodność i równość, które nikomu niczego nie zabierają, a wręcz ubogacają społeczeństwo. Stąd coroczne, radosne marsze równości, stąd kolejne działania edukacyjne i afirmacyjne. Tym samym pokazujemy, że nasze Miasto jest otwarte, bezpieczne i dostępne dla każdej osoby!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama