Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Boże Ciało. Parafianie z Oliwy przeszli ulicami dzielnicy w procesji

Dziewczynki sypiące kwiatki, orkiestra, rozmodleni wierni. Jak co roku, tradycyjną trasą parafianie z Oliwy ruszyli w procesji Bożego Ciała po mszy w Archikatedrze. Towarzyszył im nasz fotoreporter.
Boże Ciało, Gdańsk, Oliwa

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

W pełnym słońcu, po mszy św. o godz. 10 w Archikatedrze Oliwskiej liczna grupa wiernych wyruszyła w procesji Eucharystycznej ulicami Oliwy. Uroczystą procesję prowadził ks. Kanonik dr Mirosław Piskozub. W uroczystości tradycyjnie wzięła udział liczna grupa dziewcząt sypiących kwiaty, w tym także idące w albach przeżywające w tym roku Pierwszą Komunię Świętą. Procesji towarzyszyła orkiestra.

Boże Ciało w Oliwie. Zobacz fotorelację!

Procesja przeszła  ulicami: Cystersów, Czyżewskiego przez Grunwaldzką do Bitwy Oliwskiej, Dickmana i dalej znów do Grunwaldzkiej, a następnie ulicą Opacką do Archikatedry. 

Cztery pięknie ozdobione ołtarze, oznaczające cztery ewangelie zawarte w Nowym Testamencie, których autorami są Marek, Mateusz, Łukasz i Jan oraz cztery strony świata zostały przygotowane  przy ul. Pawła Gdańca 4, Czyżewskiego 25, Bitwy Oliwskiej 15 i Dickmana 11A. 

Procesja powróciła do Archikatedry około godziny 13.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama