Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Czym zajmują się gdańscy radni? Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska

Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska, jak co roku, cieszył się sporym zainteresowaniem. Mieszkańcy i turyści chętnie korzystali z możliwości zajrzenia za kulisy pracy samorządowców. Wraz z przewodnikiem można było także poznać zakamarki gdańskiego ratusza.
Rada Miasta Gdańska, Gdańsk
To już 19. edycja Dnia Otwartego Rady Miasta Gdańska

Autor: Robert Rozmus I Zawsze Pomorze

To już 19. edycja Dnia Otwartego. Głównym celem tego wydarzenia jest przybliżenie roli, jaką pełni rada miasta oraz zadań stojących przed gdańskimi radnymi. Tegoroczny "Dzień Otwarty" był także dla mieszkańców okazją do spotkań z radnymi nowej kadencji i zapoznania się ze specyfiką ich pracy.

- Uważam, że to ważne, by przybliżać wszystkim chętnym charakter pracy rady miasta, jej obowiązki i rolę, jaką pełni w mieście – mówi Agnieszka Owczarczak, Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska. - Dzięki takim wydarzeniom gdańszczanie – szczególnie ci najmłodsi – dowiadują się, jak ważna jest nasza praca i jaki wpływ ma na przyszłość miasta.

Nie wszyscy wiedzą, że Nowy Ratusz, był niegdyś siedzibą Wysokiego Komisarza Ligi Narodów. Teraz otworzył szeroko swoje drzwi, pokazując przed zwiedzającymi także miejsca na co dzień niedostępne. O historii tego niezwykłego, ocalałego z wojennych zawirowań budynku, opowiadali licencjonowani przewodnicy PTTK. Goście mogli zasiąść za ławami Sali Obrad i stołem prezydialnym, porozmawiać z radnymi o ich pracy, zobaczyć odznaczenia przyznawane przez Radę, uroczyste stroje gdańskich rajców oraz wziąć udział w konkursie wiedzy „Rada Miasta bez tajemnic”.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pomorskie zabytki wypięknieją. Radni zdecydowali o dofinansowaniach

Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Pokazy i konkursy służb mundurowych, sprzętu Policji czy Straży Miejskiej, świetna zabawa na „dmuchańcach”, czy koncert Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej i młodych artystów z Pałacu Młodzieży "w pakiecie" z quizami i konkursem, to tylko niektóre elementy wydarzenia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama