Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Wejherowie świętują 200 innowacyjnych operacji. Zaczynali jako pierwsi

Na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie przeprowadzono już 200 operacji ortopedycznych z wykorzystaniem najnowocześniejszego systemu robotyki. Warto dodać, że szpital im. F. Ceynowy zakupił go jako pierwszy w Polsce i drugi w Europie Środkowo-Wschodniej.
W Wejherowie świętują 200 innowacyjnych operacji. Zaczynali jako pierwsi
Na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie przeprowadzono już 200 operacji ortopedycznych z wykorzystaniem najnowocześniejszego systemu robotyki.

Autor: Szpitale Pomorskie

Nowoczesny system pozwalający chirurgom na precyzyjne dopasowywanie implantów w czasie operacji trafił do wejherowskiego szpitala jesienią zeszłego roku i pozwolił znacząco poprawić wyniki leczenia chorób zwyrodnienia stawów. W Wejherowie wykonano już 200 operacji z użyciem „robota”.

- Obecnie rekomendowanym leczeniem chirurgicznym zaawansowanej choroby zwyrodnieniowej stawów jest totalna aloplastyka. Jest to operacja trudna technicznie i niebezpieczna z punktu widzenia anatomii operacyjnej. Nasz system polega na wykonywaniu operacji z użyciem ramienia robotycznego, nawigowanego na podstawie badania tomografii komputerowej w czasie rzeczywistym, które pozwala chirurgowi na wykonanie cięć kostnych z niezwykłą dokładnością. W rękach wyszkolonego operatora ten sprzęt staje się narzędziem bezpiecznym i powtarzalnym – mówi ordynator oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie dr n. med. Roman Grzybowski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kardiochirurgia w Wejherowie jedną z najlepszych w kraju!

W wejherowskim szpitalu podkreślają, że już od 10 lat dążą do doskonalenia metod leczenia operacyjnego zmian zwyrodnieniowych stawów kolanowych i biodrowych. 

- Dzięki opracowanej i skutecznie wdrażanej procedurze chirurgicznej, oddział cieszy się uznaniem jako jeden z czołowych podmiotów leczniczych w kraju - dodają w Wejherowie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama