Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Rekordowy kontenerowiec w Porcie Gdynia

W Porcie Gdynia padł rekord! Do BCT – Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego we wtorek, 22 marca zawinął statek MSC Gaia. To rekordowa jednostka wśród kontenerowców, które dotychczas obsłużył gdyński port.
MSC Gaia
(fot. M. Połoczański | Zarząd Morskiego Portu Gdynia)

MSC Gaia przypłynął do Portu Gdynia z Kłajpedy we wtorek, 22 marca o godz. 6:00. Statek cumuje przy Nabrzeżu Helskim w BCT – Bałtyckim Terminalu Kontenerowym.

– Statek z numerem IMO: 9401142, aktualnie pływa pod banderą Panama. Został zbudowany w 2010 roku – poinformował Aleksander Wicka, kierownik działu marketingu Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Rekordowy kontenerowiec w Porcie Gdynia

MSC Gaia ma 51 m szerokości i 366 m długości. To najdłuższy kontenerowiec, jaki dotychczas zawinął do Portu Gdynia. Do tej pory rekord należał do statku Charlotte Maersk, który przypłynął tam w lutym 2019 roku. Miał 347 m długości.

PRZECZYTAJ TEŻ: Rekordowy kontenerowiec w Porcie Gdynia!

MSC Gaia pobiła także rekord pod względem ładowności, która, jak podaje Port Gdynia, wynosi ponad 13 700 TEU. Rekordzistą był Cape Akritas o ładowności 11 037 TEU, który 29 grudnia 2021 roku przypłynął do gdyńskiego portu z Kłajpedy.

Rekordowy kontenerowiec ma pozostać w Porcie Gdynia do czwartku, 24 marca.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tor podejściowy do Portu Gdynia będzie głębszy i szerszyPodziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama