Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Prezydent Tczewa zaprasza mieszkańców oraz uchodźców z Ukrainy na spotkanie wielkanocne

Tczew po dwóch latach pandemii wraca do organizowania spotkania wielkanocnego przy fontannie na Suchostrzygach. Tegoroczne będzie szczególne, bo skierowane jest nie tylko do tczewian, ale i do Ukraińców, którzy uciekli przed wojną. W ramach wydarzenia rozstrzygnięty zostanie konkurs na tradycyjną palmę wielkanocną.
konkurs na palmę wielkanocną, Tczew
(fot. UM Tczew)

Na spotkanie organizatorzy zapraszają w sobotę, 9 kwietnia na godz. 11:00.

– Festyn jest adresowany głównie do najmłodszych i dla nich przygotowujemy najwięcej atrakcji – informuje Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego magistratu. – W programie będą, m.in., konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, występy artystyczne, malowanie wielkich pisanek, warsztaty plastyczne dla dzieci oraz poczęstunek.

Tczew organizuje konkurs na tradycyjną palmę wielkanocną

Organizatorem konkursu na tradycyjną palmę wielkanocną jest Urząd Miejski w Tczewie. Przedsięwzięcie ma postawiony za główny cel:

  • kultywowanie:
    • tradycji tworzenia palm wielkanocnych,
    • kultury regionalnej Kociewia,
  • rozwijanie kreatywności wśród mieszkańców miasta Tczewa.

– Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców Tczewa – mówi rzeczniczka. Rozstrzygnięty będzie w trzech osobnych kategoriach: przedszkola oraz świetlice środowiskowe (praca zbiorowa), szkoły podstawowe (praca zbiorowa) oraz pozostali mieszkańcy miasta, w tym: osoby indywidualne, rodziny, placówki, organizacje pozarządowe, instytucje.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jarmark Wielkanocny na tczewskiej Starówce

Jury konkursowe oceniać będzie:

  • walory artystyczne (różnorodność użytych materiałów tworzących palmy, pomysł, oryginalność oraz tradycyjne techniki tworzenia palm wielkanocnych),
  • nawiązanie do tradycji Kociewia (np. poprzez wykorzystanie elementów haftu kociewskiego, kolorystykę itp.).

Palmy konkursowe należy dostarczyć w sobotę, 9 kwietnia o godz. 10:30 na teren rekreacyjny przy Fontannie na ul. Żwirki na Suchostrzygach. Do każdej palmy wielkanocnej powinna być dołączona informacja zawierająca czytelne dane autora/autorów (imię i nazwisko/nazwa placówki, adres).

PRZECZYTAJ TEŻ: Jarmark Wielkanocny w Sierakowicach z wyścigiem o Złote Jajo

– Wyboru najlepszych palm oraz podziału nagród dokona komisja konkursowa złożona z osób wskazanych przez organizatora – mówi Małgorzata Mykowska. – Przewidujemy maksymalnie trzy nagrody rzeczowe w kwocie do 1 000 zł dla każdej z kategorii.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas sobotniego (9.04) Spotkania Wielkanocnego Prezydenta.

Pełną treść regulaminu konkursu zainteresowani znajdą na www.wrotatczewa.plPodziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka