Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Taniej za hulajnogi w Gdyni. Ulga wyłącznie dla mieszkańców

Od 1 czerwca do końca sierpnia mieszkańcy Gdyni, korzystający z elektrycznych hulajnóg, będą mogli taniej przemieszczać się tym środkiem lokomocji po mieście. Warto jednak pamiętać, że ulga dotyczy wyłącznie jednego operatora i tylko posiadaczy Karty Mieszkańca Gdyni. To efekt współpracy Gdyńskiego Centrum Kontaktu z prywatnym partnerem oferującym wypożyczanie tego sprzętu. Jak sprawdziliśmy, póki co, takich ulg nie wprowadzają samorządy w Gdańsku czy Sopocie, choć w tej drugiej miejscowości nie wykluczają takiej opcji.
(fot. Canva | Zdjęcie ilustracyjne)

Mieszkańcy Trójmiasta, a także turyści przyjeżdżający nad morze w sezonie letnim wiedzą, że często szybciej i łatwiej jest poruszać się po Gdańsku, Gdyni czy Sopocie komunikacją publiczną, rowerem czy hulajnogą elektryczną.

Samorządom również zależy, by szukać rozwiązań, które po pierwsze rozładowują duży ruch w centrach miast, a po drugie są mniej hałaśliwe i korzystniejsze dla środowiska. Jedną z opcji łatwiejszego przemieszczania się po trójmiejskiej aglomeracji jest komunikacja publiczna. Ale coraz popularniejsze są też elektryczne hulajnogi. Jeśli ktoś nie ma własnej, może korzystać z usług firm zajmujących się ich udostępnianiem. Takich nie brakuje nie tylko w Trójmieście, ale i na całym Pomorzu. W Gdyni skorzystano z oferty jednej z prywatnych firm i mieszkańcy, posiadający Kartę Mieszkańca, będą mogli latem jeździć nieco taniej.

- Dzięki zaangażowaniu Gdyńskiego Centrum Kontaktu, mamy okazję skorzystać z ciekawej oferty promocyjnej firmy TIER Connect na bardzo popularny w Gdyni sposób przemieszczania się - hulajnogi elektryczne. Od teraz korzystanie z niej przez gdynianki i gdynian stanie się dużo tańsze dzięki zniżce oferowanej posiadaczom Karty Mieszkańca – wyjaśnia Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gdynia dopłaci do rowerów elektrycznych

I tak, od 1 czerwca mieszkańcy Gdyni za pośrednictwem Konta Mieszkańca lub aplikacji mobilnej, mogą odebrać kod promocyjny na darmowe, nielimitowane do 31 sierpnia, odblokowania hulajnóg. Uwaga, minuty za przejazd naliczane będą zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Mieszkańcom Gdyni podpowiadamy, że aby skorzystać z oferty muszą

  • zalogować się do Konta Mieszkańca w aplikacji Gdynia.pl lub na gdynia.pl/konto
  • w zakładce zniżki wybrać TIER Mobility
  • kliknąć "Odbierz swój kupon" w celu wyświetlenia kodu jednorazowego kodu
  • w aplikacji mobilnej TIER wybrać zakładkę "Promocje i oszczędności"
  • otrzymany kod wpisać w polu "Masz voucher?" i potwierdzić klikając "Zastosuj".

Jak sprawdziliśmy, zarówno w Gdańsku, jak i w Sopocie takich ulg, póki co, nie ma. Ewentualne zniżki czy promocje są w gestii samych operatorów.

- Rozważamy takie rozwiązania i będziemy chcieli rozmawiać na ten temat z operatorami hulajnóg, którzy działają w Sopocie - dodaje wiceprezydent Sopotu Marcin Skwierawski.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa