Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Trwają poszukiwania 17-letniego Szymona, który zaginął w Jastarni

Kolejny już dzień trwają poszukiwania 17-letniego Szymona Szczerbowskiego, który ostatni raz widziany był w nocy z soboty na niedzielę, 11 na 12 czerwca przy wejściu na plażę nr 49 w Jastarni. Policja na Helu i w okolicach półwyspu użyła m.in. śmigłowca, drona i sonaru, a funkcjonariusze przeczesują wydmy, tereny zielone i linię brzegową – jak dotąd bez skutku. Dlatego apelują o kontakt do wszystkich osób, które mogą mieć informacje na temat losu chłopaka.
zaginiony z Jastarni
(fot. KWP w Gdańsku | Canva)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku i Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wciąż prowadzą poszukiwania 17- letniego Szymona Szczerbowskiego, który ostatni raz był widziany w nocy z soboty na niedzielę, 11 na 12 czerwca w Jastarni przy wejściu na plażę numer 49. Od tamtej pory nastolatek nie skontaktował się z rodziną i przyjaciółmi, więc przyjęto zgłoszenie o jego zaginięciu, a pucki komendant ogłosił alarm dla funkcjonariuszy.

Sprawdzane są zapisy z kamer monitoringu, analizowane zdobyte informacje i nawiązano kontakt z grupą poszukiwawczo-ratowniczą, która aktywnie uczestniczy w akcji. Udział w niej biorą również operatorzy drona i sonaru oraz policjanci z komisariatu wodnego KWP.

(fot. KWP Gdańsk)
(fot. KWP Gdańsk)

– We wtorek, 14 czerwca w poszukiwania został zaangażowany śmigłowiec Komendy Głównej Policji, który z powietrza patrolował teren półwyspu, Morza Bałtyckiego oraz Zatoki Puckiej – relacjonuje mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Jak się dowiadujemy, także policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku przeczesują miejsca, w których może przebywać nastolatek, m.in.: linię brzegową, wydmy, lasy, parki, skwery.

Zaginął 17-letni Szymon Szczerbowski z Jastarni! Rysopis

Według posiadanych przez policjantów informacji, 17-letni Szymon Szczerbowski w dniu zaginięcia ubrany był w:

  • czarną koszulkę polo z cienkim białym paskiem na kołnierzyku,
  • czarne spodnie,
  • czarną czapkę z daszkiem i białym napisem.

Prawdopodobnie miał też okulary korekcyjne w cienkich, czarnych oprawkach.

– W przypadku posiadania informacji, które mogą pomóc w odnalezieniu Szymona bądź ustaleniu jego miejsca pobytu, śledczy proszą o kontakt pod numer alarmowy 112 – słyszymy.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama