Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Pracowita noc strażaków. Ucierpiała remiza we Władysławowie

Kolejna pracowita noc pomorskich strażaków. Burze oraz nawałnice, jakie z soboty na niedzielę przeszły przez woj. pomorskie, skutkowały blokowaniem dróg przez wiatrołomy i wykroty oraz zalewaniem posesji. W sumie, przez całą sobotę oraz noc ratownicy interweniowali 137 razy.
(zdjęcie poglądowe, fot. Państwowa Straż Pożarna)

O możliwości przejścia burz z towarzyszącym silnym wiatrem, informowały w sobotę, 20 sierpnia alerty RCB. Prognozowano burze, którym miejscami towarzyszyć miały bardzo silne opady deszczu do 50 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h. Do pogorszenia warunków atmosferycznych doszło w godz. wczesnopopołudniowych. Miejscami odnotowano opady gradu. Na szczęście, nikt nie został ranny. Służby ratownicze informują o 137 zdarzeniach odnotowanych pomiędzy godz. 8 w sobotę a godz. 6 w niedzielę. Najwięcej pracy mieli strażacy z pow. puckiego, którzy 47 razy wyjeżdżali do usuwania skutków zdarzeń atmosferycznych.

- Nasze działania skupiły się głównie za wypompowywaniu wody z zalanych posesji oraz budynków - informuje st. kpt. Maciej Humanowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku. - Woda wdarła się m.in. do remizy OSP oraz Centrum Handlowego Albatros we Władysławowie. Przez pewien czas nieprzejezdna była ul. Starowiejska, czyli biegnąca przez miasto droga wojewódzka. Z kolei w miejscowości Leśniewo doszło do podmycia drogi powiatowej. 

Ochotnicy z Władysławowa informują, że do zalania obiektu remizy doszło w czasie, gdy brali udział w działaniach w terenie.

 

- Braliśmy udział w pompowaniu między innymi na ul. Siedleckiego, Abrahama oraz DW 216, na której bardzo dobrze sprawdziła się pompa przewoźna, zakupiona w ramach Budżetu Obywatelskiego. Po realizacji zadań w terenie i powrocie do koszar, zastaliśmy zalany budynek naszej jednostki. Woda wdarła się do kuchni, boksów garażowych, sali konferencyjnej oraz sali pamięci. Usuwanie wody oraz sprzątanie trwało do godzin wieczornych - napisali na Facebooku.

Pracy nie brakowało jednostkom z pozostałych powiatów. Odnotowano 25 zdarzeń na terenie pow. malborskiego, 17 – wejherowskiego, 13 - kościerskiego, 7 – starogardzkiego, 5 – tczewskiego oraz 5 na terenie Sopotu. W większości polegały na wypompowywaniu wody oraz usuwaniu przy pomocy pilarek spalinowych, zalegających na drogach konarów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka