Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Świąteczne puzzle pomocy. Razem pomóżmy podopiecznym Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci

To bardzo trudny czas dla placówek, które każdego dnia zapewniają opiekę najmłodszym, terminalnie chorym pacjentom i równolegle walczą o przetrwanie w czasie kryzysu. Pomóżmy im pomagać doświadczonym chorobą dzieciom
Świąteczne puzzle pomocy. Razem pomóżmy podopiecznym Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci

Autor: pixabay

Na początku się pochwalimy: 1 grudnia będziemy obchodzić nasze pierwsze urodziny – jako portal www.zawszepomorze.pl i tygodnik „Zawsze Pomorze”! Cieszymy się i jesteśmy dumni z naszej pracy tym bardziej, że niewielu dawało nam szanse na przetrwanie choćby pół roku. Zamierzamy więc z tej okazji świętować, ale przede wszystkim – podzielić się naszą radością z innymi.

Prosimy więc o prezenty – ale nie dla nas. Chcielibyśmy, by nasze urodziny stały się okazją – i mamy nadzieję, że w kolejnych latach tradycją – do tego, by razem z nami świętowało Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

Nasza redakcja, mimo że istnieje dopiero niecały rok, postanowiła zainicjować akcję charytatywną pt. „Świąteczne puzzle pomocy”, by wesprzeć finansowo Pomorskie Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku. Zamiast świętowania chcemy pomagać i zachęcić innych do pomagania. Duże i małe nasze cuda powszednie biorą się z życzliwości, z chęci pomocy, dzielenia się dobrem

Mariusz Szmidka / red. naczelny "Zawsze Pomorze"

Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej „Świąteczne puzzle pomocy” i pomocy Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci!

- W tych niepewnych, nieprzewidywalnych czasach inflacji, kryzysu energetycznego, wojny w Ukrainie nie zapominajmy o ludziach i instytucjach, które pomagają najmłodszym, często nieuleczalnie chorym mieszkańcom Pomorza – mówi Mariusz Szmidka, redaktor naczelny portalu tygodnika „Zawsze Pomorze”. - Dlatego nasza redakcja, mimo że istnieje dopiero niecały rok, postanowiła zainicjować akcję charytatywną pt. „Świąteczne puzzle pomocy”, by wesprzeć finansowo Pomorskie Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku. Zamiast świętowania chcemy pomagać i zachęcić innych do pomagania. Duże i małe nasze cuda powszednie biorą się z życzliwości, z chęci pomocy, dzielenia się dobrem. Po prostu z człowieczeństwa. Zachęcam wrażliwych społecznie przedsiębiorców, wszystkich ludzi o dobrym sercu i możliwościach, by włączyli się do naszej akcji i pokazali siłę pomorskiej solidarności. Wierzę, że dobro wraca.

puzzle

Instytucje i organizacje, zajmujące się opieką nad nieuleczalnie chorymi borykają się z coraz większymi problemami finansowymi.

- Dzieci, podopieczni hospicjum, poza chorobą nie różnią się niczym od swoich rówieśników – podkreśla Monika Bojarczuk, szefowa biura Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. - Chcą być kochane, szczęśliwe, chcą się bawić, spędzać czas z najbliższymi i spełniać marzenia. Tyle tylko, że na realizację tych ostatnich mają mniej czasu niż inni. Rolą pracowników hospicjum poza zapewnieniem opieki medycznej jest właśnie pomoc w najlepszym przeżyciu tego czasu. Dlatego organizujemy dla naszych dzieci spotkania, pikniki, spełniamy marzenia, wspólnie obchodzimy urodziny, przygotowujemy upominki i po prostu wraz z nimi cieszymy się życiem.

Liczymy na to, że jak najwięcej pomorskich firm włączy się w naszą urodzinową akcję - środki ze sprzedaży puzzli przekażemy Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci na zakup niezbędnego dla pomocy dzieciom sprzętu. Co tydzień, począwszy od 28 października do 9 grudnia w tygodniku „Zawsze Pomorze” oraz w portalu www.zawszepomorze.pl będziemy publikować puzzle z logami partnerów, którzy przyłączą się do akcji. 16 grudnia podsumujemy naszą urodzinową akcję charytatywną.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka