Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Świąteczne puzzle pomocy. Razem pomóżmy podopiecznym Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci

To bardzo trudny czas dla placówek, które każdego dnia zapewniają opiekę najmłodszym, terminalnie chorym pacjentom i równolegle walczą o przetrwanie w czasie kryzysu. Pomóżmy im pomagać doświadczonym chorobą dzieciom
Świąteczne puzzle pomocy. Razem pomóżmy podopiecznym Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci

Autor: pixabay

Na początku się pochwalimy: 1 grudnia będziemy obchodzić nasze pierwsze urodziny – jako portal www.zawszepomorze.pl i tygodnik „Zawsze Pomorze”! Cieszymy się i jesteśmy dumni z naszej pracy tym bardziej, że niewielu dawało nam szanse na przetrwanie choćby pół roku. Zamierzamy więc z tej okazji świętować, ale przede wszystkim – podzielić się naszą radością z innymi.

Prosimy więc o prezenty – ale nie dla nas. Chcielibyśmy, by nasze urodziny stały się okazją – i mamy nadzieję, że w kolejnych latach tradycją – do tego, by razem z nami świętowało Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

Nasza redakcja, mimo że istnieje dopiero niecały rok, postanowiła zainicjować akcję charytatywną pt. „Świąteczne puzzle pomocy”, by wesprzeć finansowo Pomorskie Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku. Zamiast świętowania chcemy pomagać i zachęcić innych do pomagania. Duże i małe nasze cuda powszednie biorą się z życzliwości, z chęci pomocy, dzielenia się dobrem

Mariusz Szmidka / red. naczelny "Zawsze Pomorze"

Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej „Świąteczne puzzle pomocy” i pomocy Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci!

- W tych niepewnych, nieprzewidywalnych czasach inflacji, kryzysu energetycznego, wojny w Ukrainie nie zapominajmy o ludziach i instytucjach, które pomagają najmłodszym, często nieuleczalnie chorym mieszkańcom Pomorza – mówi Mariusz Szmidka, redaktor naczelny portalu tygodnika „Zawsze Pomorze”. - Dlatego nasza redakcja, mimo że istnieje dopiero niecały rok, postanowiła zainicjować akcję charytatywną pt. „Świąteczne puzzle pomocy”, by wesprzeć finansowo Pomorskie Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku. Zamiast świętowania chcemy pomagać i zachęcić innych do pomagania. Duże i małe nasze cuda powszednie biorą się z życzliwości, z chęci pomocy, dzielenia się dobrem. Po prostu z człowieczeństwa. Zachęcam wrażliwych społecznie przedsiębiorców, wszystkich ludzi o dobrym sercu i możliwościach, by włączyli się do naszej akcji i pokazali siłę pomorskiej solidarności. Wierzę, że dobro wraca.

puzzle

Instytucje i organizacje, zajmujące się opieką nad nieuleczalnie chorymi borykają się z coraz większymi problemami finansowymi.

- Dzieci, podopieczni hospicjum, poza chorobą nie różnią się niczym od swoich rówieśników – podkreśla Monika Bojarczuk, szefowa biura Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. - Chcą być kochane, szczęśliwe, chcą się bawić, spędzać czas z najbliższymi i spełniać marzenia. Tyle tylko, że na realizację tych ostatnich mają mniej czasu niż inni. Rolą pracowników hospicjum poza zapewnieniem opieki medycznej jest właśnie pomoc w najlepszym przeżyciu tego czasu. Dlatego organizujemy dla naszych dzieci spotkania, pikniki, spełniamy marzenia, wspólnie obchodzimy urodziny, przygotowujemy upominki i po prostu wraz z nimi cieszymy się życiem.

Liczymy na to, że jak najwięcej pomorskich firm włączy się w naszą urodzinową akcję - środki ze sprzedaży puzzli przekażemy Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci na zakup niezbędnego dla pomocy dzieciom sprzętu. Co tydzień, począwszy od 28 października do 9 grudnia w tygodniku „Zawsze Pomorze” oraz w portalu www.zawszepomorze.pl będziemy publikować puzzle z logami partnerów, którzy przyłączą się do akcji. 16 grudnia podsumujemy naszą urodzinową akcję charytatywną.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama