Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Mecz Kaszubski, czyli siatkarskie święto w Ergo Arenie

Po raz siódmy Stowarzyszenie Trefl Pomorze i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie zapraszają na wyjątkowy mecz siatkarski. Rangę „Meczu Kaszubskiego” podniesie także fakt, że będzie on rozgrywany w Święto Niepodległości, czyli 11 listopada.
Mecz Kaszubski, czyli siatkarskie święto w Ergo Arenie
Na trybunach Ergo Areny znów zasiądą dzieci i młodzież z kaszubskich szkół

Autor: Fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Tego dnia w Ergo Arenie spotkają się siatkarskie drużyny Trefla Gdańsk i LUK Lublin. Spotkanie o punkty w PlusLidze rozpocznie się o godz. 17.30 i właśnie ten mecz ma szansę na to, by siatkarzom grało się szczególnie dobrze. Chodzi o frekwencję, bo na tym spotkaniu zawsze jest więcej widzów, którzy przyjeżdżają z najdalszych zakątków województwa pomorskiego.

Mecz Kaszubski” oznacza, że do Ergo Areny przyjedzie kilka tysięcy dzieci uczących się na co dzień języka kaszubskiego, a dookoła boiska powstaną strefy z regionalnym rękodziełem. Wszystkiemu oczywiście towarzyszyć będą także biało-czerwone elementy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mecz Kaszubski wyróżniony podczas Gali Sport Biznes Polska

To, co będzie się działo na boisku to jedno, ale na równie dużą uwagę zasługuje oprawa tego siatkarskiego święta. Z racji, że „Mecz Kaszubski" będzie się odbywał w Święto Niepodległości, podczas prezentacji zespołów odśpiewane zostaną zarówno Mazurek Dąbrowskiego, jak i Hymn Kaszub, a kibice wzniosą do góry biało-czerwoną kartoniadę. Przy parkiecie powstaną stoiska z lokalnym rękodziełem, a także kaszubską olimpiadą sportową. Obok boiska, jak zawsze podczas tego wydarzenia, znajdzie się scena, na której będą nagradzani uczniowie, którzy brali udział w konkursie plastycznym „Aktywne Kaszuby". Będę też występować regionalne zespoły. Ponieważ tematyka tegorocznego konkursu dla uczniów to „Wybicki dla Kaszub" w hali obecny będzie także Przemysław Rey, kurator Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, wcielający się tego dnia w autora słów Mazurka Dąbrowskiego.

Bilety na to widowisko są już dostępne na www.gdanskielwy.pl w cenach od 10 do 39 zł. Sprzedaż stacjonarna wejściówek będzie prowadzona w kasie nr 2 Ergo Areny od godz. 15.30. Zniżki przysługują uczniom i studentom do 26. roku życia oraz seniorom, którzy ukończyli 60. rok życia. Tak jak w poprzednich latach, tak i w sezonie 2022/2023 została przygotowana także specjalna strefa dla rodzin – kibicując w sektorze nr 117, zlokalizowanym blisko kącika zabaw Trefla, za bilet dla dziecka do 13. roku życia zapłacimy jedynie 2 zł. Z takiej samej stawki – 2 zł za bilet – mogą korzystać grupy szkolne (zgłoszenia grup szkolnych przyjmuje Wiktor Jaroni –[email protected], tel. 695 080 027. 1 opiekun na 14 uczniów ma wstęp darmowy).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama