Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Drugie zwycięstwo polskich rugbistów w Walii

Reprezentacja Polski w rugby w piątkowy (4 listopada) wieczór rozegrała towarzyski mecz z zespołem Cardiff Met i odniosła drugie zwycięstwo podczas zgrupowania w Walii: 32:16 (15:10).
wspólne zdjęcie po meczu Cardiff Metropolitan - Reprezentacja Polski
Wspólne zdjęcie po meczu Cardiff Metropolitan - Reprezentacja Polski

Autor: Polski Związek Rugby

Biało-czerwoni musieli poradzić sobie z przeciwnikiem, grającym szybkie, otwarte i odważne rugby – podobne do tego, jakie preferują choćby Portugalczycy, będący przeciwnikami naszej kadry w nadchodzących rozgrywkach Rugby Europe Championship. Sprawdzian wypadł pozytywnie, zwłaszcza że trener Christian Hitt wykorzystał okazję, by sprawdzić kilku nowych zawodników.

– Graliśmy dziś w zupełnie nowym zestawieniu. Z Dawidem Banaszkiem na pozycji łącznika ataku grałem drugi raz w życiu, a z Robertem Wójtowiczem na środku czy Dominikiem Moryckim na obronie po raz pierwszy. Myślę, że, choćby pod tym względem, to był udany test. Potrafiliśmy to poukładać w krótkim czasie i postawić się bardzo dobrze wyszkolonym i zgranym rywalom – powiedział środkowy reprezentacji Polski Daniel Gdula.

PRZECZYTAJ TEŻ: Polscy rugbiści wygrali z walijskim Cross Keys

– Staramy się budować szeroką grupę zawodników, którzy będą mogli grać w reprezentacji podczas Rugby Europe Championship. Naszym celem było awansować, a kiedy go zrealizowaliśmy, chcemy zostać tam na dłużej. Zmierzymy się z drużynami, które grają na tym poziomie od wielu lat. Takie sprawdziany są dla nas bardzo cenne pod kątem budowania drużyny przed czekającym nas wyzwaniem. Dziś popełnialiśmy zbyt dużo indywidualnych błędów, ale w naszych poczynaniach było też sporo pozytywów – podsumował szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Kadrę czekają teraz dwa krótkie zgrupowania w grudniu, a następnie dwa w styczniu 2023 r. Ostatnie z nich zwieńczy mecz z reprezentacją Walii do lat 20, która będzie w tym okresie przygotowywać się do rywalizacji w Pucharze Sześciu Narodów U20. Będzie to test, który ostatecznie zweryfikuje przygotowania Polaków przed lutowymi starciami z Rumunią, Portugalią oraz Belgią.

Cardiff Met - Polska 16:32 (10:15)

Polska: Dawid Banaszek 17, Nathan Mason 5, Sean Cole 5, Daniel Gdula 5.

Polska: Quentin Cieśliński (Filip Nawrocki), Grzegorz Buczek, Jakub Kijak (Thomas Fidler), Arkadiusz Janeczko (Jakub Burek), Jan Mroziński, Ben Polec (Jakub Małecki), Oskar Czyszczoń (Max Loboda) (Bartosz Szczukocki), Kacper Palamarczuk, Sean Cole (Sam Stelmaszek), Dawid Banaszek, Nathan Mason (Ross Cooke), Daniel Gdula, Robert Wójtowicz, Benjamin Norkowski, Dominik Morycki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama