Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wypadek na ul. Kontenerowej w Gdańsku. Ranna jedna osoba

Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło na ul. Kontenerowej w Gdańsku. Mężczyzna trafił na badania do szpitala.
Wypadek na ul. Kontenerowej w Gdańsku. Ranna jedna osoba

Autor: KM PSP Gdańsk

Zgłoszenie o wypadku na ul. Kontenerowej do gdańskich strażaków wpłynęło tuż po godzinie 8.00.

- W zgłoszeniu była także informacja, że kierowca samochodu osobowego jest zakleszczony w pojeździe – mówi mł. bryg. Jacek Jakóbczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. - Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby uwolnić tego mężczyznę. Poszkodowany był przytomny. Przekazany został załodze Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Na miejscu działały trzy zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 w Gdańsku.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego wynika, że 23-latek z Gdańska kierujący audi jechał ulicą Budowniczych Portu Północnego w kierunku ul. Sucharskiego. Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z jadącym z jego lewej strony – ul. Kontenerową – samochodem ciężarowym marki Scania.

- Na skutek uderzenia samochód marki Audi został pchnięty i uderzył w słup sygnalizacji świetlnej, który stał na pasie rozdzielającym pasy jezdni – informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. - Na skutek tego zderzenia kierujący samochodem osobowym trafił do szpitala na badania. Wiemy, że obaj kierowcy mieli uprawnienia do kierowania pojazdami. Samochodem ciężarowym kierował 49-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. Był trzeźwy. Z uwagi na stan zdrowia kierującego audi została mu pobrana krew do badań pod kątem obecności alkoholu w organizmie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama