Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Strefowa przepompownia podniesie ciśnienie wody w sieci

W Gniewie powstała strefowa przepompownia wody. Gmina Gniew pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych w wysokości około 578 tys. złotych. Powinien zniknąć problem z niskim ciśnieniem wody w sieci.
Strefowa przepompownia podniesie ciśnienie wody w sieci

Autor: UMiG Gniew

Inwestycja planowana była jeszcze w poprzedniej kadencji, ale dwa razy była ściągana z budżetu jeszcze poprzedniej kadencji. Dopiero kolejne podejście okazało się skuteczne.

- Projekt na tę przepompownię był z 2016 roku – mówi Maciej Czarnecki, burmistrz Gniewa. - To miała być strategiczna stacja dla celów przeciwpożarowych dla strefy przemysłowej. Umowę na realizację tej strefowej przepompowni 10 grudnia 2021 roku. Cała inwestycja kosztowała około 1,7 mln złotych. Udało nam się pozyskać prawie 578 tys. zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Zadanie zrealizowała firma METROLOG Sp. z o.o. z Czarnkowa.

Przepompownię zrealizowała firma METROLOG z Czarnkowa

Dobiegły końca prace budowlane związane z powstaniem strefowej przepompowni wody przy ul. Krasickiego. W ramach inwestycji powstała kontenerowa strefowa przepompownia PS-1, zbiornik retencyjny wody czystej o pojemności 75 m3, komory zasuw oraz sieci międzyobiektowej i przyłącza do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej.

Ta wyczekana inwestycja zapewni odpowiednie ciśnienie wody do celów bytowo-gospodarczych i przeciwpożarowych dla terenów inwestycyjnych, zlokalizowanych przy ul. Krasickiego i działających w tej okolicy zakładów pracy. Budowa przepompowni umożliwi również gminie rozbudowę sieci wodociągowej dla obszaru Szprudowa Wybudowanie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama