Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Gdańsk rozświetlony świątecznymi iluminacjami! Warto zrobić zdjęcie na ich tle

Choć energia elektryczna drożeje w błyskawicznym tempie, większość samorządów czy rozmaitych instytucji nie rezygnuje ze świątecznych iluminacji świetlnych. Tak jest też w Gdańsku. Niektóre ozdoby są bardzo efektowne i warto zrobić sobie zdjęcie na ich tle, bo przecież po nadejściu Nowego Roku te widowiskowe instalacje zostaną zdemontowane.
Gdańsk rozświetlony świątecznymi iluminacjami! Warto zrobić zdjęcie na ich tle

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Gdańsk przystrojony na święta zachwyca!

Świąteczno-noworoczne iluminacje świetlne w Gdańsku mają rozmaite kształty. Wprawne oko dostrzeże tworzone przez „węże świetlne” zarysy choinkowych bombek, choinek, świeczek czy paczek z upominkami. Można też zobaczyć m.in. pawia, łabędzia, dźwigi czy statki. Możliwości techniczne są niemal nieograniczone, pozwalają na wyczarowanie dowolnego kształtu, na dodatek migoczącego prawdziwą feerią świateł.

PRZECZYTAJ TEŻ: Świąteczne iluminacje w Słupsku. Zobaczcie zdjęcia!

Świetlne iluminacje znaleźć można w wielu miejscach Gdańska. My przyjrzeliśmy się bliżej tym na Głównym i Starym Mieście, w Parku Oliwskim oraz w Galerii Bałtyckiej. Budzą szczery podziw!

Nie sprawdziły się zapowiedzi wielu instytucji o rezygnacji z tych iluminacji, z powodu rosnących cen energii. Przyznać jednak trzeba, że nowoczesne instalacje, oparte na technologii LED, zużywają znacznie mniej prądu i w utrzymaniu są, po prostu, tańsze.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama