Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W trakcie przerwy w lekcjach poszli na... piwo

Niepełnoletni uczniowie jednej z bytowskich szkół jedną z przerw w szkole poświęcili na piwo. Teraz będą mieli spore problemy, bo zainteresowali się nimi policjanci. Wysoka kara i utrata koncesji sprzedaży alkoholu grozi też ekspedientce, która im alkohol sprzedała.
W trakcie przerwy w lekcjach poszli na... piwo

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Sześciu uczniów jednej z bytowskich szkół, w wieku 16 i 17 lat, jedną z przerw postanowili wykorzystać do... napicia się piwa. Na pewno tego „wypadu” szybko nie zapomną.

- Bytowscy policjanci zwrócili uwagę na grupę młodzieży, która pomimo porannych godzin nie przebywała na zajęciach. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od nich alkohol. Uczniowie potwierdzili, że wypili po jednym piwie w czasie przerwy od lekcji. Pięciu 16-latków i 17-latek zostali przebadani alkomatem. Badanie wykazało, że każdy z nich jest pod działaniem alkoholu. O sprawie poinformowani zostali opiekunowie nieletnich, którym policjanci przekazali uczniów – informuje st. sierż. Dawid Łaszcz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie.

Zajmie się nimi też Sąd Rodzinny i Nieletnich. Z rozmowy z uczniami okazało się też, że jeden z zatrzymanych bez problemów kupił piwo w lokalnym sklepie.

- Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali do wskazanego sklepu. Ekspedientka potwierdziła, że sprzedała alkohol, nie sprawdzając wieku kupującego. Śledczy zabezpieczyli sklepowy monitoring i przesłuchali ekspedientkę, a sprawa trafi do sądu – potwierdzają policjanci.

Za sprzedaż alkoholu nieletnim grozi nie tylko utrata koncesji sprzedaży alkoholu, ale nawet 700 tysięcy złotych grzywny.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama