Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Nel miała nosa. Wywęszyła marihuanę i amfetaminę

Marihuanę i amfetaminę miał w mieszkaniu i garażu 34-letni mieszkaniec gminy Smętowo Graniczne. Narkotyki znalazł pies policyjny.
Nel miała nosa. Wywęszyła marihuanę i amfetaminę

Autor: KPP Starogard Gdański

Łącznie blisko 200 gramów suszu roślinnego oraz białego proszku zabezpieczyli we wtorek kryminalni ze Starogardu Gdańskiego podczas przeszukania jednej z posesji w gminie Smętowo Graniczne.

Badanie testerem wykazało, że była to marihuana i siarczan amfetaminy. Narkotyki odnalazła Nel, 2-letni owczarek belgijski wyspecjalizowany w szukaniu zapachu narkotyków. Czworonożna funkcjonariuszka i tym razem miała nosa.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Psy z Gdańska szukają zasypanych ludzi w Turcji. Dlaczego są lepsze od nowoczesnego sprzętu?

W trakcie przeszukania mieszkania poprowadziła policjantów do szafki i wskazała miejsce, gdzie mogą znajdować się narkotyki. Mundurowi znaleźli w niej srebrny pojemnik, w którym znajdowała się marihuana. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych Nel znalazła również gumową rękawiczkę, w której znajdowało się zawiniątko folii aluminiowej, a wewnątrz blisko 100 gramów amfetaminy.

Funkcjonariusze zatrzymali 34-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Kociewia został doprowadzony do miejscowej komendy, gdzie spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie śledczy ustalają źródło, z jakiego pochodziły zabezpieczone narkotyki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama