Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Naczynia liturgiczne [nl] z kościoła w gminie Smołdzino padły łupem złodzieja. Ich wartość to prawie 20 tys. zł

Naczynia liturgiczne w rękach złodzieja! 26-latek w nocy z czwartku na piątek, 2/3 marca włamał się do jednego z kościołów w gminie Smołdzino i z zakrystii wyniósł monstrancję, kielichy i patery. Wartość strat oszacowano na prawie 20 tys. zł. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.
kielichy i Pismo Święte

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

26-letni mężczyzna w nocy z czwartku na piątek, 2/3 marca włamał się do jednego z kościołów na terenie gminy Smołdzino i z zakrystii ukradł naczynia liturgiczne. Ich wartość to prawie 20 tys. złotych. O kradzieży powiadomił proboszcz.

– Na miejsce tego zdarzenia od razu pojechali policjanci z Komisariatu Policji w Ustce, którzy wykonali oględziny, sporządzili dokumentację fotograficzną, a także zabezpieczyli ślady. Dokładnej analizie podlegały także nagrania z okolicznych kamer monitoringów. Dzięki zebranym informacjom, a także współpracy policjantów z Ustki i Smołdzina szybko ustalono tożsamość osoby, która może mieć związek z tym przestępstwem – mówi mł. asp. Jakub Bagiński, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku.

 

Policjanci wytypowali miejsce, w którym może ukrywać się włamywacz, i po kilku godzinach zatrzymali 26-latka. Znaleźli również skradzione z kościoła monstrancję, kielichy i patery.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama