Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama

„Johnny” uskrzydlony! Trzy Orły i nagroda publiczności dla filmu o ks. Janie Kaczkowskim

Orzeł dla najlepszego aktora trafił w ręce Dawida Ogrodnika za rolę księdza Kaczkowskiego w filmie "Johnny". Łącznie film otrzymał trzy statuteki oraz nagrodę publiczności.
„Johnny” uskrzydlony! Trzy Orły i nagroda publiczności dla filmu o ks. Janie Kaczkowskim

Autor: Anna Rezulak | KFP | materiał organizatora

Co prawda, największym zwycięzcą poniedziałkowej gali (6 marca) rozdania Orłów był film „IO” Jerzego Skolimowskiego, ale tuż za nim, na podium znalazł się nasz „Johnny”, kręcony na Pomorzu. Otrzymał on trzy Orły i nagrodę publiczności, która - jak mówią sami filmowcy - ceniona jest przez nich najbardziej.

Już same nominacje do Orłów, a było ich osiem, świadczyły o tym, że „Johnny” to film wyjątkowy. Zresztą ta filmowa opowieść z życia prawdziwych postaci - księdza Jana Kaczkowskiego z Sopotu i Patryka Galewskiego z Pucka już wcześniej przypadła do serca kinowej widowni. I ten film obejrzało prawie milion widzów.

Trzy Orły dla "Johnny'ego" poszły w ręce Dawida Ogrodnika za pierwszoplanową rolę męską, do Marii Pakulnis za drugoplanową rolę kobiecą i za charakteryzację dla Liliany Gałązki.

Ale i tak podczas gali rozdania Orłów, zwanych także polskimi Oscarami, wszystko przebiła konferansjerka Macieja Stuhra, który potrafił zadrwić nie tylko z Janusza Kowalskiego czy Jarosława Jakimowicza, ale także swojego ojca. Salwy śmiechu wzbudziła niemal każda jego wypowiedź, jak chociażby tak: - Znam aktora, który znakomicie podłożył kiedyś głos pod osiołka. Państwo się domyślają, o kim mowa. Można powiedzieć: najsłynniejsze 07 w historii polskiego kina od czasów porucznika Borewicza. Któż z was nie chciałby zagłosować na niego w kategorii osioł roku.

Największym filmowym zwycięzcą był Jerzy Skolimowski i jego film „IO” nominowany do Oscara. Dostał aż 6 Orłów w tym dla najlepszego filmu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama