Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wypadek na budowie [nl] w Gdyni! Dwóch pracowników budowlanych trafiło do szpitala

Do wypadku na budowie przy ul. Grenadierów w Gdyni doszło do w środę, 22 marca. Na pracowników spadł strop. Obrażeń ciała doznało dwóch mężczyzn. Obaj trafili do szpitala.
śmigłowiec, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, LPR

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Wypadek na budowie przy ul. Grenadierów w Gdyni! Runął strop

Komenda Miejska Policji w Gdyni o wypadku przy ul. Grenadierów powiadomiona została w środę, 22 marca o godz. 10.00.

– Na miejscu policjanci ustalili, że podczas prac budowlanych doszło do zawalenia się stropu, w wyniku czego wypadkowi uległo dwóch mężczyzn – informuje podkom. Jolanta Grunert, oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni. – Zostali przetransportowani do szpitala. Mundurowi ustalają okoliczności zdarzenia.


Przy wypadku pracowali także strażacy. Zgłoszenie o zdarzeniu trafiło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Gdyni.

– Otrzymaliśmy informację, że ściana spadła na mężczyznę – informuje kpt. Paweł Przybyłowicz, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Gdyni. – Na miejsce wypadku zostały zadysponowane cztery zastępy z jednostek ratowniczo-gaśniczych. Po przybyciu na miejsce okazało się, że osoby, na które zsunął się strop, zostały już wyjęte spod osuwiska, prawdopodobnie przez innych pracowników. Do wypadku doszło podczas prac typowo budowlanych – stawiania ścian, wylewania szalunków.

Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, zajęli się poszkodowanymi pracownikami do czasu przyjazdu karetki pogotowia. W akcji uczestniczył także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obaj mężczyźni, kiedy zabierało ich pogotowie, byli przytomni, doznali głównie obrażeń kończyn. O wypadku powiadomiony został także nadzór budowlany.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama