Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Złodziej wykorzystał fakt, że drzwi do domu nie były zamknięte

Policjanci kryminalni z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali mężczyznę, który na początku bieżącego tygodnia ukradł laptopa z niezamkniętego domu na terenie miasta. Mundurowi odzyskali komputer, a 30-latek usłyszał już zarzut kradzieży. Odpowie on jako recydywista. Za kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 7,5 roku więzienia.
Fot. Materiały policji

Na początku bieżącego tygodnia do pruszczańskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży laptopa. Złodziej wykorzystał fakt, że drzwi do jednego z domów były niezamknięte. Zgłaszający na szczęście szybko zauważył, że z mieszkania „zniknął" komputer i niezwłocznie zawiadomił policję.

Policjanci z wydziału kryminalnego natychmiast przystąpili do działania i w wyniku pracy operacyjnej ustalili krąg osób podejrzewanych. Już tego samego dnia mundurowi zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego, którego powiązali z tą sprawą. Policjanci odzyskali też komputer o wartości 2 tysięcy złotych. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Kolejnego dnia śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży. Odpowie on jako recydywista. Za kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 7,5 roku więzienia.

 - Dla przestępców okres świąteczny jest to czas, gdzie szczególnie aktywnie działają. Wykorzystują fakt, że mieszkania czy domy są puste. Bywa też tak, że obserwują aktywność domowników i wykorzystują chwilę nieuwagi, by móc pozbawić ludzi ich własności. Oczywiście w okresie świątecznym policjanci ze szczególną uwagą podczas służby nadzorują osiedla mieszkaniowe, by przeciwdziałać różnego rodzaju przestępstwom, jednakże dobrze jest także samemu zadbać o dobre zabezpieczenie swojego majątku – przypominają policjanci.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka