Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pojechali na rowerach z Tczewa do Amsterdamu po wyjątkową czekoladę

Rozkosz smaku czekolady, zero wyrzutów sumienia związanych z emisją zanieczyszczeń, a do tego cel społeczny. Czy to możliwe? Tczewska ekipa udowodni, że tak. Do Amsterdamu na rowerach po specjalną czekoladę w poniedziałkowy poranek, 3 kwietnia wyruszyły cztery osoby. Dochód z jej sprzedaży wesprze Fundusz Stypendialny dla dziewczynek z Tczewa.
Pojechali na rowerach z Tczewa do Amsterdamu po wyjątkową czekoladę

Autor: Tczewscy Kurierzy Rowerowi

Aktualizacja | 3.04.2023 r.

godz. 12:10

W rajdzie po czekoladę uczestniczy czworo woloatariuszy. W porządku alfabetycznym to:

  • Filip Graczyk, Paulina Kremer, oboje z Fundacji To i Co,
  • oraz Rafał Mondrzejewski i Joanna Sadowska z lex Poland.

Oficjalny start wyprawy odbył się w poniedziałek, 3 kwietnia o godz. 7.45. Najpierw jej uczestnicy pojechali jedynie na dworzec PKP w Tczewie, gdzie wsiedli do pociągu do Szczecina.

– Trzymajcie kciuki, by pociąg nie miał opóźnień, bo musimy dzisiaj dotrzeć do pierwszego noclegu w Niemczech – apelują uczestnicy rajdu po czekoladę.

Właściwa rowerowa eskapada rozpocznie się w Szczecinie. Stamtąd jej uczestnicy na rowerach pojadą do Amsterdamu.

Wcześniej

Czwórka wolontariuszy w poniedziałek, 3 kwietnia o godz. 7.45 wyruszy w rowerową podróż po czekoladę, która trafi do swoich odbiorców bezemisyjnie!  Wydarzenie zostało dofinansowane przez Flex Foundation i Flex Poland i jest realizowane w partnerstwie firmy Flex Poland, Fundacji To i Co oraz Spółdzielni Socjalnej „Heca”.

Organizatorzy tego wydarzenia podkreślają, że cały projekt na wszystkich etapach odbywa się bezemisyjnie.

– Kakao na czekoladę zostało przetransportowane z Dominikany tylko za pomocą siły wiatru na specjalnym żaglowcu – mówią pomysłodawcy. – Następnie w małej manufakturze w Amsterdamie została wyprodukowana czekolada – bez emisji, bez resztek, tylko z naturalnych produktów. Kiedy czekolada jest już gotowa, rowerzyści i rowerzystki z całej Europy przyjeżdżają po odbiór i dostarczają małym społecznościom. 

Co również bardzo ważne, dochód ze sprzedaży czekolad zasili Fundusz Stypendialny dla dziewczynek z Tczewa, szczególnie tych, które mają pod górkę w realizacji swoich pasji i aspiracji edukacyjnych! 

– Z naszego funduszu jego podopieczne będą mogły opłacić realizację swojego projektu np. nagranie filmu, zdobyć nowe kompetencje i kwalifikacje np. kursy, szkolenia, treningi, wyjechać na zagraniczny staż, opłacić koszty życia na pierwszym roku studiów itp. – mówi Paulina Kremer, członek zarządu Fundacji To i Co. 

Czekolady z cyklu Tres Hombres przetransportowano bezemisyjnie, pozostałe realizują inne cele społeczne - godna praca i płaca dla plantatorów/-ek czy ochrona gatunku - ta czekolada przejedzie na rowerze z Amsterdamu do Polski. 

Pokonanie trasy z Tczewa do Amsterdamu zajmie wolontariuszom około 2-3 tygodni.

– Wszystkie zamówione czekolady dostępne będą po powrocie wolontariuszy do Tczewa w ostatnim tygodniu kwietnia – dodaje Paulina Kremer.

Relację z wyprawy można będzie śledzić w wydarzeniu na FB https://fb.me/e/11VzB7LMa, a wyjątkową czekoladę można kupić na zrzutce.pl.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama