Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rumun handlował narkotykami w Gdańsku. Wpadł w mieszkaniu we Wrzeszczu

Minimum kilkadziesiąt tysięcy porcji amfetaminy, marihuany, ecstasy, klefedronu i innych środków znaleźli policjanci w dwóch mieszkaniach 35-letniego obywatela Rumunii w Gdańsku. Okazało się, że był on już poszukiwany przez sąd listem gończym i ma do odbycia dwuletni wyrok za inne przestępstwo narkotykowe. Podejrzany trafił do aresztu, a wkrótce „przeniesie się” do zakładu karnego.
Rumun handlował narkotykami w Gdańsku. Wpadł w mieszkaniu we Wrzeszczu

Autor: KWP w Gdańsku

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku weszli do mieszkania w jednym z bloków we Wrzeszczu, w którym mieszkał 35-letni obywatel Rumunii.

- W trakcie przeszukania pomieszczeń należących do gdańszczanina funkcjonariusze zabezpieczyli szacunkowo 20 kg różnego rodzaju narkotyków oraz wagę elektroniczną i gotówkę w wysokości prawie 12 tys. zł. Podczas interwencji w mieszkaniu podejrzanego przebywał 37-letni gdańszczanin, który miał przy sobie ponad 60 porcji marihuany i kokainy, które kupił od 35-latka. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu danych obywatela Rumunii okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd listem gończym i ma do odbycia dwuletni wyrok za przestępstwo narkotykowe – informują policjanci z Gdańska.

Z wstępnej opinii biegłego wynika, że w sumie zabezpieczono minimum 60 tysięcy porcji konsumpcyjnych amfetaminy, marihuany, ecstasy, klefedronu, a także ponad 3 tysiące sztuk tabletek i kartoników psychotropowych. A to nie wszystko, gdyż pozostałe substancje są jeszcze badane.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi przedstawić 35-latkowi zarzuty handlu narkotykami oraz uczestniczenia w obrocie znaczną ilością środków odurzających i psychotropowych. W czwartek, 27 kwietnia, sąd zadecydował, iż zatrzymany obywatel Rumunii najbliższy miesiąc spędzi w areszcie, a następnie na dwa lata trafi do zakładu karnego (zgodnie z listem gończym).

Dodatkowo grozi mu do 12 lat więzienia za uczestniczenie w obrocie znaczną ilością narkotyków oraz do 10 lat więzienia za udzielanie narkotyków innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Dodatkowo posiadanie narkotyków to czyn zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama