Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Narkotyki w torbie, pieniądze za obrazkami, handlarze w areszcie

Ubiegły tydzień był wyjątkowo udany dla trójmiejskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Zatrzymano mieszkańca Gdańska, w którego mieszkaniu było 35 kg narkotyków oraz sopociankę posiadającą blisko 1000 porcji substancji psychotropowych i środków odurzających. Oboje zostali tymczasowo aresztowani.
Narkotyki w torbie, pieniądze za obrazkami, handlarze w areszcie

Autor: Fot. KMP Sopot

Funkcjonariusze z komisariatu policji Gdańsk-Śródmieści zdobyli informację o mężczyźnie, który miał przechowywać w mieszkaniu dużą ilość narkotyków. Po ustaleniu tożsamości mężczyzny oraz jego adresu w miniony czwartek policjanci weszli do mieszkania 45-latka i podczas kontroli ujawnili oraz zabezpieczyli dużą ilość narkotyków, m.in. amfetaminę, heroinę oraz klefedron, łącznie ponad 35 kg. Środki odurzające i psychotropowe zapakowane w szczelne foliowe worki były schowane w sportowej torbie.

45-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Szczegółowe zbadanie takiej ilości materiału dowodowego wymaga czasu i biegły przygotował wstępną opinię, na podstawie której prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut. Zatrzymany odpowie za udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowych. W minioną sobotę sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego trzy miesiące tymczasowego aresztu.

Również w minionym tygodniu kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie w wyniku w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 36-letnią kobietę, która w mieszkaniu znajdującym się na terenie Sopotu posiadała narkotyki. Podczas przeszukania lokalu policjanci znaleźli blisko 1000 porcji substancji psychotropowych i środków odurzających, które przekazali biegłemu do badań. W trakcie przeszukania zabezpieczono również schowane za ramkami pieniądze w łącznej kwocie ponad 5 tys. złotych.
Zatrzymana 36-latka noc spędziła w policyjnym areszcie. W piątek, 28 kwietnia, policjanci doprowadzili ją do Prokuratury Rejonowej w Sopocie, gdzie prokurator na podstawie zebranych dowodów ogłosił jej zarzut uczestniczenia w obrocie znaczną ilością narkotyków w postaci suszu konopi innych niż włókniste, siarczanu amfetaminy, tabletek MDMA oraz substancji zawierającej 4-MMC i 4-CMC poprzez ich nabycie w celu dalszej odsprzedaży. Po przesłuchaniu podejrzanej prokurator dodatkowo zawnioskował do sądu o zastosowanie wobec niej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Jeszcze tego samego dnia Sąd Rejonowy w Sopocie przychylił się do wniosku prokuratora i zatrzymana 36-latka trafiła do aresztu na najbliższe trzy miesiące.

Za uczestnictwo w obrocie narkotykami grozi kara 8 lat więzienia, jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość, wówczas kara wynosi od 2 do 12 lat więzienia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama