Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chodził z bronią na kulki i strzelał w szyby i okna

18-latek z Chojnic chodził po chodniku z bronią na metalowe kulki i strzelał na oślep. Zniszczył m.in. dwie szyby w wiacie przystankowej. Jak się okazało, wcześniej również uszkodził drzwi i szyby w przychodni lekarskiej. Teraz grozi mu za to do pięciu lat więzienia.
Chodził z bronią na kulki i strzelał w szyby i okna
18-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia oraz posiadania środków odurzających

Autor: KPP Chojnice

Policjanci z Chojnic zatrzymali 18-letniego chojniczanina, który pod koniec kwietnia zniszczył w Chojnicach dwie szyby w wiacie przystankowej w pobliżu dworca przy ul. Towarowej. Okazało się, że chojniczanin dokonał tych zniszczeń za pomocą pistoletu na metalowe kulki. Straty wyceniono na ok. 25 tys. zł.

Gdy mężczyzna już wpadł w ręce policji, to okazało się, że ma na sumieniu jeszcze inne zniszczenia, a w jego domu policjanci znaleźli też narkotyki.

- Chojniccy policjanci w wyniku pracy operacyjnej oraz dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu ustalili tożsamość sprawcy. Okazał się nim 18- letni mieszkaniec Chojnic. Młody mężczyzn przyznał, że strzelał do wiaty z pistoletu na metalowe kulki. Jak wynika z ustaleń policjantów, ten sam mężczyzna w marcu strzelał do szyb i drzwi w jednej z chojnickich przychodni, powodując straty na ponad 6 tysięcy złotych. Dodatkowo podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli narkotyki, a dokładniej metamfetaminę – informują chojniccy policjanci.

18-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia oraz posiadania środków odurzających. Teraz za swoje czyny będzie odpowiadać przed sądem. Mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat więzienia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama